Ciechanów ma wicemistrzynię Polski taekwon-do ITF. Zawodniczka klubu Taekwon-do LKS Matsogi Ciechanów Marysia Zdunek wywalczyła ten tytuł w ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, które odbyły się w Brzegu Dolnym.

Srebrny medal i tytuł wicemistrzyni Polski zawodniczka z Ciechanów zdobyła w walkach dziewcząt do 40 kg. W drodze na podium pokonała trzy przeciwniczki, dopiero w finale musiała uznać wyższość zawodniczki gospodarzy mistrzostw – Wiktorii Łuckiej.

Bliska zdobycia medalu była również inna zawodniczka Matsogi – Natalia Kaźmierczak, jednak w decydującej walce repasażowej uległa konkurentce z Warszawy.

Warto dodać, że obie młode zawodniczki Matsogi doskonale radziły sobie również w układach formalnych wygrywając po trzy pojedynki, jednak ostatecznie nie przebiły się do strefy medalowej. W tej konkurencji startowała rekordowa liczba 115 zawodniczek.

Kolejnym ważnym sprawdzianem dla naszych taekwondzistów będą Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbędą się 8 czerwca w ciechanowskiej hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jeśli znalazłeś błąd w tekście, prosimy o powiadomienie nas. Aby to zrobić, zaznacz wybrany fragment, a następnie wciśnij jednocześnie klawisze„Ctrl” i „Enter”.