Beatriz Haddad Maia (14. WTA) w ostatnich tygodniach szybko żegnała się z turniejami. Z zawodów w Strasbourgu i Rzymie odpadała już w drugiej rundzie po porażce kolejno z Ludmiłą Samsonową (17. WTA) i Madison Keys (12. WTA). Wcześniej w Madrycie wyeliminowała ją również Iga Świątek (1. WTA). Brazylijka w poniedziałek rozpoczęła zmagania w Rolandzie Garrosie, gdzie przed rokiem awansowała do półfinału i przegrała ze Świątek 6:2, 7:6. W pierwszej rundzie zmierzyła się z Elisabettą Cocciaretto (51. WTA).

Sensacja w Paryżu. Haddad Maia odpada z Cocciaretto

Haddad Maia była faworytką tego starcia i zgodnie z oczekiwaniami dobrze je rozpoczęła. W czwartym gemie przełamała rywalkę i prowadziła 3:1. Chwilę później Cocciaretto odpowiedziała tym samym, a następnie doprowadziła do remisu, ale na więcej w tym secie nie było już jej stać. Brazylijka wygrała wszystkie gemy do końca i pierwsza partia wpadła na jej konto (6:3).

W drugim secie Cocciaretto radziła sobie już dużo lepiej. Po szybkim przełamaniu rywalki i utrzymaniu własnego podania prowadziła 3:0. Haddad Maia zabrała się za odrabianie strat i doprowadziła do remisu 4:4. W decydującym gemie jednak zawiodła i została przełamana. Tym samym Włoszka wygrała 6:4 i do rozstrzygnięcia potrzebny był trzeci set.

W nim Haddad Maia kompletnie opadła z sił. Cocciaretto była zdecydowanie lepsza i bardzo szybko dwukrotnie przełamała rywalkę. Utrzymała przy tym własne podanie i prowadziła 4:0. Brazylijka była bezradna i ostatecznie nieoczekiwanie przegrała 1:6, a w całym meczu 6:3, 4:6, 1:6.

Cocciaretto awansowała do drugiej rundy, gdzie zmierzy się z Cristiną Bucsą (73. WTA), która wcześniej wyeliminowała Juliję Starodubcewą (142. WTA). Spotkanie zaplanowane jest na środę.