Cristiano Ronaldo kolejny raz udowodnił swoją wielkość. Mimo 39 lat na karku pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki nadal imponuje zabójczą skutecznością. Do tego stopnia, że jego łupem padają kolejne rekordy. W poniedziałek jego Al-Nassr zakończyło ligowy sezon, a on sam ponownie grał pierwsze skrzypce. W meczu z Al-Ittihad zdobył dwie bramki, poprowadził zespół do zwycięstwa i znów zapisał się na kartach futbolu.

Dublet Ronaldo zdecydował. Absolutny rekord ligi saudyjskiej

Al-Nassr przed ostatnią kolejką szans na mistrzostwo Arabii Saudyjskiej już nie miało. Tytuł wcześniej zapewniło sobie Al-Hilal. Mimo to Ronaldo podszedł do spotkania z taką samą pasją jak zawsze. W doliczonym czasie pierwszej połowy dostał dalekie podanie od Al Fatiego, przyjął piłkę na klatkę piersiową i po imponującym sprincie pokonał bramkarza rywali. Była to jego 43. bramka w tym sezonie, licząc wszystkie rozgrywki. Jak się okazało, nie ostatnia.

Po przerwie Ronaldo trafił po raz 44. Znakomicie wyskoczył do główki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marcelo Brozovicia i było 2:0. Był to zarazem jego 35. gol w lidze i miał niebagatelne znaczenie. Dzięki niemu Portugalczyk został samodzielnym rekordzistą ligi saudyjskiej. – Cristiano Ronaldo bije rekord ligi saudyjskiej pod względem bramek w jednym sezonie, zdobywając 35 goli po dzisiejszej dublecie. 35 goli i 11 asyst w 31 meczach. Poprzedni rekord Hamdallaha w sezonie 2018/2019 wynosił 34 gole – poinformował dziennikarz Fabrizio Romano w serwisie X.

W 74. minucie Ronaldo zszedł z boiska, żegnany owacjami. Jego miejsce zajął Meshari Al Nemer. Wtedy emocje rozgorzały na nowo. Gola na 3:0 z karnego strzelił Ghareeb, po czym Al-Ittihad dwukrotnie odpowiedziało. Najpierw do siatki trafił Al Shamrani, a w doliczonym czasie gry Fabinho. Do sensacyjnego odwrócenia losów meczu jednak nie doszło. Wynik na 4:2 ustalił Al Nemer i trzy punkty trafiły do Al-Nassr.

Ronaldo przebił legendarnych napastników. Zostawił w tyle Lewandowskiego

Końca dobiegły także pozostałe mecze ligi saudyjskiej i już oficjalnie wiadomo, że Ronaldo z 35 golami został najlepszym strzelcem rozgrywek. Drugiego w tej klasyfikacji Aleksandara Mitrovicia wyprzedził aż o siedem trafień. Tym samym Ronaldo jako pierwszy piłkarz w historii wywalczył koronę króla strzelców w czterech różnych najwyższych ligach krajowych. Wcześniej trzykrotnie czynił to w Hiszpanii jako gracz Realu Madryt, a także po razie w Anglii (Manchester United) i we Włoszech (Juventus).

Poprzedni rekord, a więc zwycięstwo w klasyfikacji strzelców w trzech ligach, należał do kilku piłkarzy, w tym Romario, Alfredo Di Stefano, Ruuda van Nistelrooya czy… Roberta Lewandowskiego. Polak był królem strzelców LaLiga, Bundesligi i polskiej ekstraklasy.