Fundacja Nie Widać Po Mnie poprowadzi kurs przygotowujący do pełnienia funkcji Asystenta Zdrowienia. Kurs jest bezpłatny, obejmuje część teoretyczną oraz staż. Jak informuje fundacja “To szansa dla osób, które mają za sobą doświadczenie kryzysu lub epizodów zaburzenia psychicznego i chcą wykorzystać je, aby pomagać innym zmagającymi się z podobnymi wyzwaniami”.
Warto pamiętać, że kurs Asystenta Zdrowienia to także możliwość odnalezienia nowej ścieżki zawodowej, aktywizacji społecznej i szybszego powrotu do życia sprzed epizodu.
Kto może zostać asystentem zdrowienia?
Kurs Asystenta Zdrowienia – wymogi
Jakie są kryteria udziału w rekrutacji?
Kryteria rekrutacji:
• przebyte doświadczenie własnej choroby psychicznej,
• brak objawów choroby i rozróżnienie objawów od rzeczywistości, czyli tzw. wgląd w chorobę,
• ukończyły minimum 75 godzin terapii indywidualnej w warunkach pozaszpitalnych (poprowadzonej przez osobę spełniającą wymogi określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 19 czerwca 2019 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień (Dz. U. poz. 1285, z późn. zm.),
• posiadanie minimum kwalifikacje zawodowe oraz wykształcenie zasadnicze zawodowe (trzeci poziom Polskich Ramy Kwalifikacji),
• wysoka motywacja do rozpoczęcia kursu,
• posiadane rekomendacje (warunek niekonieczny).
Spełnianie kryteriów weryfikowane będzie podczas rozmowy kwalifikacyjnej online (lub osobiście) oraz na podstawie przedstawionych dokumentów potwierdzających diagnozę (orzeczenie o stopniu niepełnosprawności z symbolem przyczyny niepełnosprawności 02-P, orzeczenie lekarza orzecznika ZUS wraz z zaświadczeniem od lekarza prowadzącego lub zaświadczenie lekarskie), zaświadczenie od psychoterapeuty o przebytej psychoterapii, dyplom potwierdzający uzyskane wykształcenie, ewentualnie posiadane rekomendacje.
Bezpłatny udział w kursie na Asystenta Zdrowienia
Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne. Co więcej, organizator zapewni przejazd, zakwaterowanie i wyżywienie podczas zjazdu tradycyjnego – warsztatowego. Po kursie uczestnik zdobywa certyfikat na podstawie: obecności, aktywności, przygotowania studium przypadku na podstawie odbytego stażu.
Pełny regulamin, program ramowy oraz formularz rekrutacyjny znajdują się na stronie Fundacji Nie Widać Po Mnie.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS