Jak poinformowała, uczelnia otrzymała (w trybie pozakonkursowym) dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości na 5 projektów. Trzy z tych umów zawarto już po ostatnich wyborach parlamentarnych, a łączny budżet dofinansowania przekroczył 34 miliony złotych. AWS pochłania także ogromne środki finansowe z budżetu państwa. W 2019 roku jej działalność kosztowała nieco ponad 7 milionów złotych, w 2024 roku budżet ten wynosi 150 milionów złotych.
Uczeni przekazano też wiele nieruchomości z zasobów SW na terenie całego kraju. Zostały one przyznane m.in. decyzją ówczesnego ministra Marcina Romanowskiego, choć były to obiekty niezbędne dla funkcjonowania Służby Więziennej.
– Mimo tak ogromnego zaplecza finansowego, lokalowego i kadrowego, AWS nie zaspokaja potrzeb Służby Więziennej – podkreśliła wiceministra Ejchart.
Zwróciła również uwagę, że na czele akademii stoi obecnie rektor powoływany przez Senat uczelni. – To jest niespotykane w przypadku uczelni mundurowych. Rektorzy takich uczelni winni bowiem być powoływani przez ministra sprawiedliwości — mówiła Maria Ejchart. Dodała, że dyrektor generalny Służby Więziennej “całkowicie stracił kontrolę nad tym, w jaki sposób kształceni są funkcjonariusze”.
„System szkolenia w Służbie Więziennej całkowicie zburzony”
Dyrektor Generalny Służby Więziennej Andrzej Pecka poinformował, że na początku kwietnia skierował do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa zarówno przez byłe kierownictwo Centralnego Zarządu Służby Więziennej, jak i przez członków ówczesnego kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości. Jego zdaniem przy tworzeniu szkoły wyprowadzon … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS