A A+ A++

Członkowie kółka plastycznego samodzielnie wykonali i połączyli w logiczną całość 198 elementów.

Trwający kilka miesięcy plastyczny projekt zakończyli członkowie pracowni szubińskiego Domu Kultury. Wykonali grę planszową o nazwie „Kraina Kolorowych Krajobrazów”.

Początkowo przygotowano zarys koncepcji, zasad oraz elementów i oczywiście określono cel. Później tworzyły się konkretne postacie, pola świata, a także dodatkowe przedmioty. Dokładna analiza wyłoniła końcową i zarazem najlepszą przeznaczoną do wykonania formę gry. Ostatnim krokiem było samodzielne wycięcie z tektury introligatorskiej zaplanowanych elementów. Kraina, o której mowa ma ich aż 198. Koloryzacja, uszczegółowienie zasad oraz ilości elementów, aby powstała instrukcja obsługi, to kolejny etap twórczy. Końcowym była nazwa gry.

Wszystko działo się pod czujnym i fachowym okiem instruktora szubińskiego ośrodka kultury Pawła Pietronia, czyli pomysłodawcy projektu. – Jak jest forma tejże gry zadecydowały dzieci i miały pełną dowolność. Formy graficznej pilnowałem osobiście. Gra jest w całości wykonana ręcznie przez moich podopiecznych, a nie w drukarni. Niestety do nabycia nie będzie przynajmniej na ten moment. Co dalej pokaże przyszłość. Prawdopodobnie podczas zajęć wakacyjnych ją udostępnimy. To będzie okazja do ewentualnego dopieszczenia szczegółów, czy uzupełnienia instrukcji – tłumaczy Paweł Pietroń.

Na czym polega gra? W skrócie można powiedzieć, że maksymalnie pięciu graczy utożsamia się z przydzieloną postacią posiadającą magiczne moce. Wszyscy walczą z potworami, które zasiedlają tytułową kolorową krainę odkrywając kafle z niespodziankami. Po kilku rundach pojawia się najsilniejszy potwór i trzeba go pokonać. Gracze poruszają się w dwóch ruchach zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Podsumowanie tego kulturalno-oświatowego projektu oraz działalności plastycznej sekcji nastąpi już 29 maja. Wtedy jej twórcy zagrają – przynajmniej oficjalnie – po raz pierwszy.

Cezary Kucharski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCórka Zborowskiej i Wrony oficjalnie nie istniała. Tata się zagapił
Następny artykułMariusz Witczak o budowie krajowej „25” na odcinku Kalisz-Konin: to nowy szlak dla regionu