A A+ A++

Plany Toyoty dotyczące budowy całkowicie nowego centrum rozwojowego na potrzeby programu Rajdowych Mistrzostw Świata poczyniły postępy w miarę ujawniania dalszych szczegółów dotyczących projektu.

Japońska marka motoryzacyjna ujawniła w sierpniu zeszłego roku swoją wizję budowy przyjaznego dla środowiska centrum rozwoju samochodów sportowych i drogowych. Centrum ma powstać w nowym miejscu, z dala od fabryki zespołu w Jyvaskyla w Finlandii.

Szczegóły planów obiektu były dotychczas ograniczone, ale raporty fińskich mediów YLE i Rallit.Fi rzuciły teraz więcej światła na projekt, który uzyskał już pozwolenie środowiskowe od Komisji ds. Budownictwa i Środowiska Jyvaskyla. Jeśli nie będzie odwołań, zezwolenie nabierze oficjalnej mocy w przyszłym miesiącu.

Czytaj również:

Według doniesień Toyota planuje zbudować asfaltowy tor testowy o długości 800 metrów oraz 1,2 km szutrowego toru testowego. Powstanie także specjalnie wybudowana „hopa” i wodny przejazd, a także budynek usługowy.

Przyjmuje się, że użytkowanie toru testowego będzie ograniczone do 88 dni w roku, z czego około 58 dni będzie przeznaczonych do testowania samochodów rajdowych.

Na torze testowym odbędą się przejazdy próbne samochodów rajdowych i testowych. Teren toru testowego będzie również wykorzystywany do rozwoju samochodów i innych wydarzeń.

Poza obszarem toru znajdować się będzie oddzielna fabryka, w której będą produkowane samochody Rally2 przeznaczone do sprzedaży klientom.

Celem centrum rozwojowego będzie także redukcja emisji CO2 podczas wszystkich działań Toyoty w WRC.

Planuje się zrównoważyć emisję dwutlenku węgla poprzez wprowadzenie drewnianych budynków, ochronę lasów poprzez wzbogacanie różnorodności biologicznej i wprowadzenie obiektów wytwarzających energię z wodoru.

– Siedziba TGR-WRT od ośmiu lat znajduje się w Jyvaskyla  i stanowi nieodłączną część sukcesu, jaki odnieśliśmy – powiedział Yuichiro Haruna, prezes zespołu Toyota WRC w momencie premiery. – Realizując nasze nowe Centrum Rozwoju TGR-WRT, chcemy być także dobrym sąsiadem lokalnej społeczności.

Czytaj również:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW nasze rejony zbliża się burza. Może być niebezpiecznie
Następny artykułNowy gracz na rynku procesorów. W końcu ktoś sprawdził możliwości sprzętu