A A+ A++

Celem projektu, jest stworzenie infrastruktury rurociągowej, która zapewni bezpieczeństwo tłoczeń i stanowić będzie dodatkowe zabezpieczenie dla transportu ropy naftowej na odcinku północnym, niezbędnej dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Rzeczypospolitej Polskiej.

PERN zamierza wybudować rewersyjny rurociągu ropy naftowej na odcinku Płock-Gdańsk rurociąg o długości 240 km. Planowana trasa rurociągu ropy naftowej na odcinku Płock-Gdańsk biegnie wzdłuż istniejącej I nitki rurociągu przez 9 powiatów, na terenach następujących gmin:
1. województwo mazowieckie: Słupno, Radzanowo, Bielsk, Gozdowo, Mochowo, Szczutowo, Sierpc,
2. województwo kujawsko-pomorskie: Rogowo, Rypin, Osiek, Brodnica, Bobrowo, Jabłonowo Pomorskie, Świecie nad Osą, Łasin,
3. województwo pomorskie: Gardeja, Kwidzyn, Ryjewo, Gniew, Pelplin, Subkowy, Tczew, Pszczółki, Suchy Dąb, Cedry Wielkie, Pruszcz Gdański, miasto Gdańsk.
Budowa Rurociągu realizowana jest w oparciu o Ustawę z dnia 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym, która weszła w życie 18 kwietnia 2019 roku.

Usługa „Inżyniera budowy” jest skutecznym i powszechnie stosowanym rozwiązaniem w realizacji złożonych projektów inwestycyjnych. Wszelkie informacje dotyczące postępowania przetargowego znajdują się na Platformie zakupowej na stronie www.pern.pl.

Najważniejsze informacje o  sprawach dotyczących inwestycji „Budowa II nitki rurociągu pomorskiego” dostępne są na stronie internetowej www.rurociagpomorski.pl. Szczególnie zapraszamy do śledzenia Aktualności, gdzie znajdują się najważniejsze wiadomości na temat realizowanego projektu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpotkanie w sprawie kalibracji oświetlenia na ul. Kożuchowskiej
Następny artykułNadzwyczajna sesja pod koniec lutego