Kolejna wizja lokalna przed nami, tym razem na tapet wzięliśmy Zamość. Z inicjatywy prezydent Piły Beaty Dudzińskiej rozpoczęliśmy cykl spotkań w terenie, by przyjrzeć się istniejącej infrastrukturze, bezpieczeństwu, jakości życia, dostępowi do usług publicznych i nie tylko… to pierwszy etap, w którym nie tylko monitorujemy postęp realizowanych inwestycji, ale przede wszystkim analizujemy zgłaszane nam wcześniej trudności, wątpliwości i pomysły na zmiany w sąsiedztwie.
— W kampanii zapowiadałam program Przyjazne Osiedle. W jego ramach analizujemy indywidualnie potencjał każdego z 9 pilskich osiedli pod kątem możliwości jego rozwoju, poprawy funkcjonowania. Zaczęliśmy od Koszyc, w części umownie zwanej Zieloną Doliną. Teraz wchodzimy na Zamoście. Pierwsze podejście otwiera drogę porządkowania przestrzeni, nadawania nowych funkcji (…) — czytamy na Facebooku Beaty Dudzińskiej prezydent Piły.
W ostatnim spotkaniu wzięli udział: dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistyczne Iwona Wojtecka, dyrektor wydziału Architektury Mirosława Maćkowiak-Długosz, dyrektor wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich, dyrektor wydziału Gospodarki Nieruchomościami Monika Łukomska (obecnie zastępca Prezydenta Piły), dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Miron Tadych oraz dyrektor Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Daniel Tomczyk.
W kolejnych etapach będziemy analizować własne obserwacje, a później chcemy spotykać się z mieszkańcami, by jeszcze lepiej zrozumieć ich problemy, potrzeby i oczekiwania, względem tego, co sami dostrzegliśmy. Jednocześnie chcemy mieć przygotowane ewentualne rozwiązania, mieć pod ręką aktualnie obowiązujące plany zagospodarowania przestrzennego, a w głowach możliwości wynikające z terminów, wcześniej snutych planów czy budżetu.
Obserwujemy jak zrealizowane w ostatnich latach inwestycje, wpłynęły na dynamikę miasta, jak zaspokoiły część potrzeb społecznych, a jednocześnie chcemy wychodzić na przeciw kolejnym decyzjom dotyczącym przyszłego rozwoju miasta i osiedli, by pilanom żyło się jeszcze lepiej.
Chcemy spotykać się z Wami podczas kolejnych wizji lokalnych, by rozmawiać z tymi, którzy na co dzień użytkują konkretne przestrzenie, którzy choćby ze względu na zróżnicowanie wiekowe mają różne potrzeby, różne oczekiwania, różne marzenia. Mamy nadzieję, że zachęcimy Was do aktywnego uczestnictwa w życiu lokalnej społeczności i zaangażowania się w sprawy publiczne.
Do zobaczenia na osiedlach!
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS