A A+ A++

W Polsce rozprzestrzenia się niebezpieczna kampania phishingowa, której celem jest wyłudzenie danych osobowych i finansowych.

Cyberprzestępcy, wykorzystując dobrze znaną markę Netflix, wysyłają fałszywe wiadomości e-mail, podające się za komunikaty serwisu. Odbiorcy są informowani o rzekomym zawieszeniu subskrypcji i konieczności potwierdzenia swoich danych do jej reaktywacji lub do aktualizacji szczegółów płatności.

Dalsza część tekstu pod wideo

Treść jest różna, ale linki zawarte w wiadomościach, jak się możecie domyślić, prowadzą do spreparowanych stron, które do złudzenia przypominają oficjalny portal Netflix. Po wprowadzeniu danych na fałszywej stronie, użytkownicy są proszeni o podanie dodatkowych informacji pocztowych, a na końcu – o dane karty płatniczej. Wszystkie zebrane informacje mogą być wykorzystane do kradzieży środków z kont bankowych ofiar.

Zapewne większość z Was jest świadoma, że takie rzeczy mają miejsce, ale zawsze warto o tym przypomnieć, bo niektórzy faktycznie łapią się na takie „sztuczki”. Zwłaszcza że strona, jak i sam e-mail jest praktycznie identyczny — adres strony Netflixa wygląda tak samo, poprzez używanie m.in. domain spoofingu. Przez nieuwagę można stracić duże pieniądze. A piszemy o tym teraz, bo kampania nabrała na sile, o czym informuje sam CSIRT KNF.

W obliczu rosnącego zagrożenia, eksperci zalecają zachowanie czujności i nieufność wobec nieoczekiwanych wiadomości, które mogą wydawać się oficjalnymi komunikatami od znanych marek. W razie otrzymania podejrzanej wiadomości, należy niezwłocznie zgłosić ją do odpowiednich służb, takich jak CERT Polska, i skontaktować się ze swoim bankiem, jeśli podano jakiekolwiek dane na podejrzanej stronie.

Pamiętajmy, że nasza uwaga i ostrożność są najlepszą obroną przed cyberzagrożeniami. Nie dajmy się zwieść cyberoszustom!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułW grupie można więcej. Rząd przyjął projekt ustawy o dochodzeniu roszczeń
Następny artykułTK “zalegalizowal” decyzje Morawieckiego. Chodzi o wybory kopertowe z 2020 roku