MKS Chojniczanka

Chojniczanka Chojnice odniosła zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z liderem tabeli 2 Ligi, Pogonią Siedlce. Po zaciętym pojedynku wygraliśmy 2:3!

Pierwsza połowa meczu była dość wyrównana po obu stronach, jednak wszystko zmieniło się w końcowych minutach tej części rywalizacji. W 39. minucie, w polu karnym naszego rywala zrobiło się zamieszanie. Po rzucie z autu piłka trafiła tuż poza szesnastkę, którą z dużą siłą bez przyjęcia uderzył Sebastian Szczytniewski. Bramkarz Pogoni mógł tylko wzrokiem obserwować lot piłki w jego lewą stronę i wyszliśmy na prowadzenie 0:1.

Już chwilę później, po ponownym wrzucie z autu, po raz kolejny w polu karnym Pogoni zrobiło się tłoczno. Piłka wędrowała od piłkarza do piłkarza, a obrona rywala nie potrafiła jej wybić. Futbolówkę znalazł niepilnowany Hide Vitalucci i praktycznie z najbliższej odległości wpakował ją do bramki Pogoni Siedlce, podwyższając w 44. minucie prowadzenie naszego zespołu na 0:2!

W drugiej połowie, w 53. minucie, gospodarze strzelili gola kontaktowego na 1:2. Po dośrodkowaniu w nasze pole karne główką bramkę zdobył Cezary Demianiuk. Chojniczanka odpowiedziała jednak błyskawicznie. Po płaskim podaniu wzdłuż pola karnego Pogoni, gola strzelił Kacper Korczyc, podwyższając nasze prowadzenie na 1:3.

W 79. minucie spotkania ponownie na listę strzelców wpisał się Cezary Demianiuk. Piłkarz Pogoni strzelił po ziemi zza pola karnego, pokonując Damiana Primela i ustawiając wynik meczu na 2:3.

W samej końcówce, sędzia Piotr Idzik podyktował rzut karny dla Pogoni. Kapitalną interwencją popisał się jednak Damian Primel, który obronił strzał szukającego hat-tricka Demianiuka. Jak się okazało, popis naszego bramkarza był wart trzy punkty, które przywozimy do Chojnic!

Sezon 2 Ligi zostanie zakończony za tydzień, w sobotę 25 maja. Na koniec rozgrywek na stadionie przy M12 zmierzymy się z Olimpią Elbląg. Początek meczu o godzinie 14:00.

33. KOLEJKA 2 LIGA: Pogoń Siedlce — Chojniczanka Chojnice 2:3 (0:2).

0:1 – Sebastian Szczytniewski 39′

0:2 – Hide Vitalucci 44′

1:2 – Cezary Demianiuk 53′

1:3 – Kacper Korczyc 54′

2:3 – Cezary Demianiuk 79′

Pogoń Siedlce: 1. Jakub Burek, 18. Piotr Pyrdoł (67′, 20. Cezary Bujalski), 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł (46′, 3. Robert Majewski), 10. Krystian Miś (85′, 21. Titas Milašius), 43. Lukáš Hrnčiar (78′, 11. Mateusz Majewski), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 9. Damian Nowak, 56. Cezary Demianiuk.

Chojniczanka: 29. Damian Primel – 54. Grzegorz Szymusik, 8. Tomasz Boczek, 14. Andrias Edmundsson, 19. Sebastian Szczytniewski – 91. Kacper Korczyc (70′, 77. Antoni Prałat), 34. Damian Nowacki (78′, 6. Oskar Paprzycki), 7. Błażej Szczepanek, 10. Wojciech Szumilas (85′, 79. Marcin Kozina), 27. Hide Vitalucci (85′, 98. Peter Kolesár) – 20. Valērijs Šabala (85′, 11. Alef Firmino).

Żółte kartki: Sinior – Szczytniewski, Edmundsson, Kozina.