Magda Linette awansowała do drugiej rundy turnieju WTA 500 w Strasburgu po pokonaniu Sorany Cirstei w dwóch setach. Po udziale w prestiżowych zawodach w Madrycie i Rzymie, nasza tenisistka postanowiła kontynuować rywalizację we francuskim turnieju.

W pierwszej rundzie spotkania Linette z Rumunką Cirsteą przebiegało z wieloma emocjami. Po dwóch przełamaniach na początku meczu, kontrolę na korcie przejęła Polka, prowadząc 5:2. Jednak rywalka zdołała odrobić straty i przybliżyć się do odrobienia wyniku. Ostatecznie Polka zwyciężyła 7:5 w pierwszym secie.

Druga partia meczu miała podobny przebieg, znowu z dwoma przełamaniami na początku i prowadzeniem Linette 4:2. Pomimo kolejnej odrobionej straty przez Cirsteę, Polka zachowała zimną krew i wygrała seta 7:5, meldując się w kolejnej rundzie turnieju. W kolejnym spotkaniu Linette zmierzy się z rozstawioną z „szóstką” Jekateriną Aleksandrową lub Cristiną Bucsa.

Artykuł wygenerowany na podstawie wyników oraz informacji udostępnionych przez Google News