A A+ A++

Nie macie pomysłu na letni urlop? Polska podróżniczka, Anna Konecka, ma dla was fantastyczne rozwiązanie. W jednym z najnowszych materiałów opublikowanych na TikToku postanowiła zabrać obserwatorów do niezwykłej Jaskini Postojnej. Zobaczcie, dlaczego warto się tam udać. 

Zobacz wideo Ustroń lepszą wersją Zakopanego? Sprawdziliśmy to!

Jaskinia Postojna. Tajemnicze miejsce w Słowenii

Jaskinia Postojna to wyjątkowa atrakcja położona na południowym zachodzie Słowenii, niecałą godzinę drogi samochodem od Lublany. Turyści mogą ją odwiedzać już od początku XIX wieku, a na miejscu czekają na nich aż 24 km podziemnych korytarzy i wiele imponujących formacji skalnych.

Co więcej, od 1872 roku mają oni możliwość także skorzystania ze specjalnej kolejki, kursującej po 3,7-kilometrową trasę, do dwóch pierwszych sal. Sala balowa prezentuje się naprawdę bajecznie! Wszystko przez zapierające dech w piersiach żyrandole wykonane ze słynnego szkła z Murano. 

W 1899 roku w Jaskini Postojnej otwarty został pierwszy na świecie podziemny urząd pocztowy, placówka nadal działa, można z niej wysłać specjalną pocztówkę ze znaczkiem związanym z jaskinią 

– informuje Anna Konecka. 

“Smoki” w słoweńskiej jaskini

“Królowa podziemnego świata”, jak określa się ją na oficjalnej stronie internetowej, jest także domem dla dziwacznych stworzeń. Odmieńce jaskiniowe, nazywane też “małymi smokami” lub “ludzkimi rybami”, to rzadki gatunek płaza z rodziny odmieńcowatych, który występuje w bałkańskich podziemiach.

Wyróżnia je blada, niemal przezroczysta skóra, pozbawiona oczu głowa, cztery kończyny i długi tułów przypominający węża. Osiągają one długość 25-30 centymetrów i potrafią dożyć nawet 100 lat (bez pożywienia 12). Turyści mogą obserwować je w specjalnym akwarium w jaskini. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł80. rocznica deportacji Tatarów krymskich
Następny artykułZłota alga płynie do Odry z Kanału Gliwickiego. Ograniczono śluzowanie, będzie próba neutralizacji