A A+ A++

Redakcja Życia Podkarpackiego wraz z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Przemyślu w styczniu br. zainicjowała współpracę w ramach projektu pt. „3×3 Lokalny Lider-Liderka”. Była to również okazja dla studentów Instytutu Sztuk Projektowych PANS, by – konkurując – mogli spróbować swoich sił w realizacji konkretnego zamówienia: zaprojektowania logo oraz statuetki dla zwycięzców projektu.

Rywalizacja, nieodłączny element pracy w wielu branżach, a już najbardziej artystycznych, była doskonałą motywacją dla studentów projektowania graficznego i architektury wnętrz do twórczej pracy. Powstało wiele niezwykle interesujących, a przede wszystkim profesjonalnych projektów, wybór zwycięskiego nie był łatwy, ale to przyjemny „kłopot”.

Niekłopotliwe wyniki

Przyznano dwa wyróżnienia: dla Anny Jakubiec, studentki I roku projektowania graficznego (studiów magisterskich) oraz Natalii Lechowicz, studentki III roku projektowania graficznego (studiów licencjackich).

Autorem zwycięskiego projektu logo oraz statuetki został pan Kamil Chanas, efekty jego pracy projektowej zostaną zrealizowane i niebawem ujrzą światło dzienne, bo wielkimi krokami zbliża się gala finałowa projektu „Liderka – Lider Lokalny”, podczas której ogłoszone zostaną wyniki konkursu i wręczone nagrody.

Pan Kamil Chanas jest studentem I roku projektowania graficznego (studiów magisterskich)  w Instytucie Sztuk Projektowych PANS w Przemyślu. O wyborze uczelni mówi: „Zdecydowałem się na studiowanie na tym kierunku w dużej mierze dzięki rekomendacji dra inż. Piotra Kisiela, który był jednym z moich profesorów w I Liceum Ogólnokształcącym w Przemyślu, to dzięki niemu przekonałem się, jak ciekawy może być świat projektowania graficznego oraz grafiki trójwymiarowej”.

Laureat konkursu student Kamil Chanas.

Kiedy rekomendacja zamienia się w pasję i sukces

Swoje zainteresowania związane z designem, grafiką projektową oraz informatyką pan Kamil rozwijał już na studiach licencjackich, w trakcie których pojawiły się kolejne pasje: animacja, grafika 3D, komiks, identyfikacja wizualna.

Projekty i wizualizacje pana Kamila charakteryzują się dużą dojrzałością i wyczuciem projektowym, a przede wszystkim są nowatorskie, estetyczne i czytelne. Takie umiejętności są gwarancją dalszych sukcesów, czego mu życzymy i gratulujemy wygranej!

Od zera do bohatera

Jaka jest recepta na sukces studentów ISP? To składowa kilku nieodłącznych, zdaniem władz uczelni, elementów. To przede wszystkim zaangażowani wykładowcy, którzy są artystami, projektantami i praktykującymi ekspertami w swoich dziedzinach. Równie ważne, szczególnie w branży z pogranicza informatyki i sztuki, są specjalistyczne pracownie projektowe i komputerowe oraz programy do grafiki 2D, wizualizacji 3D, nowoczesne lasery i drukarki 3D w pracowniach modelowania przestrzennego. Jak się jednak okazuje, niezwykle istotnym elementem jest indywidualne podejście studenta, zrozumienie jego potrzeb i stylu pracy, gdyż studentami ISP są zarówno absolwenci liceów ogólnokształcących, techników i liceów plastycznych, jak i osoby pracujące. Sukcesy studentów i absolwentów to również, a może przede wszystkim, zasługa programu studiów, który stawia na praktykę i zasadę „od zera do bohatera” – jak mówi jeden z wykładowców. W ISP kształci się grafików projektujących aplikacje internetowe, interfejsy, książki, plakaty, projektantów wnętrz, osoby tworzące wirtualne przestrzenie i animacje.

Mgr Juliusz Bachta, laureat konkursu student Kamil Chanas, dr Elżbieta Cieszyńska.

Z Poznania do Przemyśla na studia

Przemyskie projektowanie graficzne to prestiżowy kierunek, który cieszy się dużą popularnością nie tylko na lokalnym, ale też ogólnopolskim rynku edukacyjnym. Jego absolwenci bowiem, jak pokazują statystyki, nierzadko jeszcze w trakcie studiów znajdują zatrudnienie, które – co najważniejsze – jest satysfakcjonujące i dobrze płatne.

Dyrektor Instytutu Sztuk Projektowych PANS w Przemyślu dr Anna Kałamarz-Kucz

Rzecznik Prasowy PANS mgr Ewelina Kasperska

Ogł. nr 39046.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowstanie “europejska bezpieka”?! Kaleta alarmuje
Następny artykułNa pożegnanie pierwszej ligi zwycięstwo LKS Gąsawa (zdjęcia)