A A+ A++

W tę wyjątkową w roku noc, poznamy Konsulat Kultury z zupełnie innej strony, niż na co dzień.

– Zapraszamy do eksplorowania sztuki wizualnej, sztuki filmowej. Będą też do zobaczenia obrazy. Bardzo szczególne, które zupełnie inaczej wyglądają nocą, inaczej w dzień – mówi Beata Nawrocka, dyrektorka Gdyńskiego Centrum Kultury.

Program wydarzeń prezentuje się następująco:

„Co nas straszy w Konsulacie?” – gra po konsulacie / od godz. 20.00

Na terenie budynku rozpocznie się gra „Co nas straszy w Konsulacie?”, która przeprowadzi nas przez historię zaginionego przed laty pastora, przybliży uczestnikom szwedzkie zwyczaje, pokaże nieznane zakamarki, tajemnice i kilka miejskich legend, które mogą doprowadzić człowieka na skraj załamania nerwowego.

Uczestnicy otrzymają specjalne karty do gry (drużynowo lub indywidualnie). Nad wszystkim czuwać będą członkowie obsady Bałtyckiego Teatru Różnorodności. Osoby, które poprawnie wypełnią kartę i przejdą całą grę mają szansę wygrać jedną z trzech przygotowanych przez
BTR nagród. Losowanie nagród planowane jest na godz. 23.00.

„Oddychaj” – instalacja foto-video artystki Joanny Borowiec / od godz. 19.00

Prawdopodobnie nigdy nie myślałeś o swoim ostatnim oddechu. Przyszło to tak naturalnie, jak niewiele rzeczy. Ludzie są zajęci napędzaniem postępu, produkcją i konsumpcją na bezprecedensową skalę. codziennie pozostawiamy ciemną chmurę w powietrzu, którym oddychamy. Spaliny przemysłowe, transport osobisty i towarowy, rolnictwo, gospodarka odpadami wypełniają naszą atmosferę gazami, które sprawiają, że powietrze jest niebezpieczne dla naszych płuc. Synchroniczność naszego oddechu łączy nas z naszą świadomością. Nasza zbiorowa świadomość jest nieodłącznie połączona z całym życiem na tej planecie. W tej świadomości budzimy się do nowej rzeczywistości. Pomyśl o swoim następnym oddechu. Oddychaj.

Projekcja video, mikrokulki szklane – refleksyjne i kwarc w formie ekranu.
„Będzie sobie raz” – film krótkometrażowy. Gatunek sci-fi, czas trwania: 8 minut, reż. Christophe Fremaux / od godz. 19.00 (powtórka co 8 minut)
Film w reżyserii Christophe Fremaux opowiada o możliwej przyszłości w wersji dystopii czy utopii. Być może w odległej lub bliskiej przyszłości szczytem doświadczenia byłoby odkrycie na nowo naturalnej banalności.

Christophe Freamux urodził się we Francji. Jest absolwentem Wydziału Literatury Współczesnej i Studiów Teatralnych w Toulouse. Autor, reżyser, dramaturg, aktor, nauczyciel teatru. Od 2019 roku związany z Halo Kulturą.

„Dzień i noc” – mini wystawa podświetlanych obrazów autorstwa Marleny Majchrzak / od godz. 19.00
Abstrakcje Marleny Majchrzak to szalony taniec kolorowych linii i plam, sugestywnych form. Konkretniejsze kształty nabierają życia i znaczenia dzięki gestom artystki. Podczas nocy muzeów obrazy zmienią swoje oblicze w dzień i w nocy. Zobaczymy je w dwóch odsłonach kiedy w świetle reflektorów ożyją i przemienią się między świtem a zmierzchem.
Kontrastowe, fluorescencyjne kolory przekształcają się w malarskie formy, które przyciągają uwagę i spojrzenia. Wydaje się jakby autorka malowała nie tylko farbami, ale także emocjami i energią.

Marlena Majchrzak jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z malarstwa obroniła w pracowni prof. Andrzeja Leśnika.


Więcej informacji o Nocy Muzeów znajdziemy na stronie Gdyńskiego Centrum Kultury.




Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWłamywacze namierzeni przez kryminalnych
Następny artykułCUPT ogłosił nabór wniosków na transport intermodalny