Wczorajsze dane o kwietniowej inflacji PPI nie wstrząsnęły rynkiem, chociaż teoretycznie w ujęciu miesięcznym dane bazowe były wyższe od oczekiwań – to jednak “zasługa” wyraźniejszej rewizji w dół wcześniejszych odczytów. Tym samym dolar osłabił się, a indeksy na Wall Street poszły w górę. Rynki pomału zaczynają realizować scenariusz w którym dane z USA, jakie napłyną w tym tygodniu nie zaszkodzą oczekiwaniom, co do wrześniowej obniżki stóp przez FED, …
W środę rano dolar traci na szerokim rynku, najmocniej wobec korony norweskiej i walut Antypodów, ale i też… japońskiego jena. Ruch na USDJPY może być istotnym sygnałem dla postrzegania dolara w średnim terminie. W ścisłej czołówce walut “risk-on” nie ma dzisiaj korony szwedzkiej, gdyż opublikowane rano dane o inflacji CPI za kwiecień ze Szwecji pokazały jej nieco niższy odczyt od spodziewanego, co zdaje się potwierdzać słuszność niedawnej decyzji Riksbanku o rozpoczęciu cyklu obniżek stóp procentowych. Pośród walut G-10 najbardziej stabilny jest dzisiaj funt.
W kalendarzu poza danymi CPI i sprzedaży detalicznej w USA uwagę zwróci też odczyt regionalnego indeksu NY FED Mfg. – to wszystko o godz. 14:30, a także dane ze strefy euro o godz. 11:00 – PKB i produkcja przemysłowa, oraz wieczorne wystąpienia członków FED (Bowman, Kashkari).
EURUSD – wybicie 1,0810 to potwierdzenie zwyżki
Rejon oporu z 3 maja przy 1,0810 został wybity na rosnącej fali słabości dolara, co daje szanse na kontynuację ruchu wzrostowego na EURUSD. Kolejny ważny opór to okolice 1,0860. Przed nami ważne dane nt. CPI i sprzedaży detalicznej o godz. 14:30, które mogą dać… argumenty do kontynuacji spadków amerykańskiej waluty. W średnim terminie może to oznaczać, że rejon 1,0860 nie zatrzyma zwyżek na EURUSD.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS