A A+ A++

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

W poniedziałek (13 maja) na wieczornej gali Samorządowego Kongresu Finansowego Local Trends w Sopocie prezydent Wrocławia Jacek Sutryk odebrał nagrodę Lidera Edukacji przyznawaną przez Związek Miast Polskich. Jurorzy brali pod uwagę dwa kryteria:

  • najwyższe wyniki uczniów zdających egzamin ósmoklasisty,
  • racjonalny poziom finansowania edukacji.

– Ta nagroda jest zasługą przede wszystkim naszych nauczycielek i nauczycieli. To Państwo każdego dnia dbacie o rozwój tych najmłodszych i nieco starszych wrocławian. Bardzo Wam za to dziękuję! – napisał na swoim FB prezydent Wrocławia.

Oto, czym może pochwalić się Wrocław.

Innowacyjne programy edukacyjne we wrocławskich szkołach

Wrocław na tle Polski wyróżnia się innowacyjnymi programami nauczania. Przykładem może być Szkoła Podstawowa nr 108 przy ul. Bolesława Chrobrego. To jedyna w Polsce publiczna szkoła podstawowa z międzynarodowym programem International Baccalaureate Primary Years Programme (IB PYP).

Program ten opiera się na transdyscyplinarnym i koncepcyjnym podejściu do nauki. Duży nacisk położony jest na rozwijanie samodzielności i odpowiedzialności dzieci.

Zobacz również

Wrocławskie kampanie edukacyjno-społeczne

Jako jedyny samorząd w Polsce Wrocław może pochwalić się kampanią edukacyjno-informacyjną o transplantacji: Twoja zgoda ratuje życie. Tak, chcę być dawcą.

W ramach programu licealiści uczestniczą w spotykaniach z transplantologiem oraz matką dawcy. Otrzymują też Wrocławskie Karty Dawcy, które potwierdzają deklarację dawstwa narządów po śmierci.


Zobacz również

Wydatki na edukację 37 procent budżetu miasta

Wrocław wydaje na oświatę ponad 2 mld złotych rocznie. To stanowi 37 proc. budżetu miasta.

Ponad pół miliarda złotych władze w poprzedniej kadencji wydały na budowę nowych i rozbudowę istniejących placówek oświatowych. Dzięki temu oraz współpracy z inwestorami zewnętrznymi utworzonych zostało tysiące nowych miejsc w szkołach i przedszkolach.

Galeria zdjęć

Planowane inwestycje

We wrześniu br. we Wrocławiu uruchomione zostaną trzy nowe placówki oświatowe. W planie jest budowa przynajmniej kolejnych trzech oraz rozbudowa kilkunastu już istniejących.

Miasto chce też inwestować w przyszkolną infrastrukturę sportową oraz tworzyć i rozwijać placówki z myślą o dzieciach ze specjalnymi potrzebami.

Zobacz również


Źródło: materiały prasowe

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDzień Otwarty Uniwersytetu Śląskiego
Następny artykułJechała ponad 100 km/h i “ścinała zakręty”