Do wtorkowego tąpnięcia doszło około godziny 3:30 nad ranem, na głębokości 665 metrów pod ziemią. Rzeczniczka Polskiej Grupy Górniczej Aleksandra Siembiega w rozmowie z rozgłośnią RMF FM przekazała, że w rejonie zagrożenia pracowało w tamtym momencie 12 osób. 8 z nich udało się wycofać, natomiast 4 górników wciąż jest poszukiwanych. Akcja ratunkowa jest w toku.
– Trwa akcja ratunkowa. Natychmiast osoby z zagrożonego rejonu zostały wycofane, rejon jest zabezpieczony – oświadczyła w telewizji TVN24 rzeczniczka Siembiega.
Kopalnia Mysłowice-Wesoła
Jak czytamy w notce historycznej na stronie Polskiej Grupy Górniczej, kopalnia Mysłowice-Wesoła utworzona została 1 stycznia 2007 roku poprzez połączenie kopalni „Mysłowice” oraz kopalni „Wesoła”. Początki zorganizowanego górnictwa na terenie kopalni „Mysłowice” datuje się na 1837 rok, a na terenie kopalni „Wesoła” roku 1914. Jako KWK „Mysłowice” kopalnia działała od 1951 roku, a KWK „Wesoła” od 1952 roku.
W 1993 roku KWK „Mysłowice” i KWK „Wesoła” weszły w skład 11 kopalń, które utworzyły Katowicki Holding Węglowy S.A. Następnie 1 kwietnia 2017 roku KWK „Mysłowice–Wesoła” dołączyła do Polskiej Grupy Górniczej S.A. Zakład Górniczy KWK „Mysłowice–Wesoła” położony jest głównie na terenie Katowic i Mysłowic.
Czytaj też:
Węgla jest dużo, ale zimą i tak może być bardzo drogi. Z czego to wynika?Czytaj też:
Surowiec, którego już brakuje, a na rynku szykuje się megafuzja. Polski gigant zagrożony?
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS