Hubert Hurkacz (9. ATP) od początku turnieju w Rzymie pokazuje się ze świetnej strony. W swoim pierwszym meczu ograł legendarnego Rafaela Nadala 6:1, 6:3, w kolejnym trochę męczył się z Tomasem Martinem Etcheverrym, ale ograł go 7:6(7), 6:2. Teraz Polaka czeka kolejne starcie z rywalem z Argentyny, który pokazał już, że potrafi wygrywać z wyżej notowanymi przeciwnikami.

ATP 1000 Rzym. Hubert Hurkacz – Sebastian Baez w czwartej rundzie

Rywalem Hurkacza w czwartej rundzie będzie Sebastian Baez (19. ATP), który również ma za sobą naprawdę niezłe mecze. Argentyńczyk na start turnieju poradził sobie z Dusanem Lajoviciem (64. ATP), ale potrzebował do tego aż dwóch tie-breaków. Finalnie wygrał jednak 7:6(3), 7:6(6) i awansował do kolejnej rundy. Tam czekał na niego faworyzowany Holger Rune (12. WTA).

Baez dość niespodziewanie poradził sobie jednak z Duńczykiem. Co prawda pierwszego seta przegrał 2:6, ale w kolejnych odpowiedział wygranymi 6:2 i 6:3 i sensacyjnie zameldował się w czwartej rundzie. Teraz zmierzy się właśnie z Hurkaczem.

Dla Polaka będzie to drugi z rzędu mecz z rywalem z Argentyny, ale pierwszy w historii przeciwko Baezowi. Obaj panowie nie mieli jeszcze okazji spotkać się na korcie, ale spodziewać się można wyrównanego meczu. Zwłaszcza że Hurkacz jest specjalistą od tie-breaków i w Rzymie rozegrał już jeden, a rywal ma na koncie aż dwie “dogrywki” w stolicy Włoch.

O której gra dzisiaj Hurkacz? Kiedy mecz Hurkacz – Baez? [TRANSMISJA NA ŻYWO, WYNIK]

Mecz Huberta Hurkacza z Sebastianem Baezem zaplanowano na wtorek 14 maja na Grand Stand Arena w Rzymie, jako trzeci od godziny 11:00. Panowie wybiegną na kort po starciu Nicolasa Jarry’ego (24. ATP) z Alexandre Mullerem (109. ATP), a więc najprawdopodobniej po godzinie 16:00.

Transmisję telewizyjną ze spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport, a w internecie mecz będzie dostępny w Polsacie Box Go. Zapraszamy również do śledzenia relacji na żywo z meczu na Sport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.