W ubiegłym tygodniu dotarła do nas pozytywna informacja. Na świat przyszło już drugie dziecko, które poczęte zostało dzięki tyskiemu programowi in-vitro. Rodzinie maluszka składamy gratulację i życzymy dużo zdrowia.
Z programu pod nazwą „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – In vitro dla mieszkańców miasta Tychy na lata 2022-2025” skorzystało 37 par. Koszt projektu to 178 690 zł. Jego realizatorem jest InviMed – Kliniki leczenia niepłodności z siedzibą w Katowicach.
Program skierowany był do par, które nie mogą zrealizować planów rozrodczych poprzez spontaniczną koncepcję, które spełniają ponadto następujące kryteria: zamieszkują na terenie miasta Tychy i tu też rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych (PIT), wiek kobiety mieścił się w przedziale 20 – 42 lat (według rocznika urodzenia); pary spełniały określone ustawą warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub też przystąpienia do procedury dawstwa zarodka; wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów, a także na ewentualne pokrycie kosztów kriokonserwacji oocytów. O kwalifikacji do projektu decydowała kolejność zgłoszeń w miarę dostępności miejsc, przy jednoczesnym spełnieniu kryteriów włączenia i braku kryteriów wykluczających z programu.
Projekt umożliwiał dofinansowanie jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego lub jednej procedury adopcji zarodka zakwalifikowanym parom, u których zdiagnozowano niepłodność, a inne możliwości terapeutyczne nie istnieją lub zostały wyczerpane. Program obejmuje dofinansowanie do wysokości 100% kosztów.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS