A A+ A++

Przemoc zarówno ta psychiczna jak i fizyczna to sytuacje, których nie powinno być jednak w wielu rodzinach do niej dochodzi.

Liczba osób dotkniętych przemocą rośnie, najczęściej jej ofiara padają kobiety i dzieci, tu dużym wsparciem jest pomoc m.in. pracowników socjalnych.

Procedura założenia “Niebieskiej Karty” wymaga dużej dokładności, aby jak najszybciej i najskuteczniej pomóc osobom pokrzywdzonym. Stąd też Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy funkcjonujący w Ostrowcu Świętokrzyskim stara się pokazać pracownikom socjalnym i instytucji uprawnionych do założenia Niebieskiej Karty jak to zrobić najlepiej.

Swoimi fachowymi radami i spostrzeżeniami z uczestnikami szkolenia podzieliła się prawniczka, mediatorka Agnieszka Olszewska.

Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy funkcjonuje od 8 lat, tworzy go 15 osób, ale aby pomóc jak największej liczbie osób pokrzywdzonych jest szansa, że rozrośnie się o nowych członków.

Wszystkie inicjatywy, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców są na wagę złota. Przemocy nie powinien nikt doświadczać. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNOWY NIEOZNAKOWANY RADIOWÓZ TRAFIŁ W RĘCE CHRZANOWSKIEJ POLICJI
Następny artykułKierujący passatem gnał 131 km/h w zabudowanym