Grający w nieco zmienionym składzie Bayern Monachium bez żadnych problemów pokonał VfL Wolfsburg 2:0 w meczu 33. kolejki Bundesligi. Oba zespoły dzieliła przepaść.

Tomasz Galiński

PAP/EPA
/ Anna Szilagyi
/ Na zdjęciu: Bayern Monachium pewnie pokonał VfL Wolfsburg

• Xavi zapytany o rewolucję w składzie. “Nie uważam, żeby od tego zależało”

VfL Wolfsburg został bardzo szybko sprowadzony na ziemię. Jeśli miał w planach walkę o punkty w Monachium, to trzeba było momentalnie zmienić myślenie i skupić się przede wszystkim na tym, by się nie skompromitować i nie przegrać zbyt wysoko. To się udało, natomiast powodów do zadowolenia raczej nie ma.

Nie minął kwadrans, a Bayern prowadził już 2:0. To nic, że trener Thomas Tuchel dokonał paru zmian w składzie (nie zagrali m.in. Harry Kane, Jamal Musiala czy Leroy Sane). Zmiennicy dali radę, choćby Lovro Zvonarek, dla którego był to pierwszy mecz w Bayernie w wyjściowym składzie. Tymczasem już w 4. minucie cieszył się ze zdobytej bramki. Prowadzenie gospodarzy podwyższył Leon Goretzka po przytomnym odegraniu Thomasa Muellera.

Przewaga Bayernu była olbrzymia. Rywale nie mieli nic do powiedzenia, były problemy z wydostaniem się z własnej połowy. Bayern strzelił też trzeciego gola po akcji Muellera i pewnym wykończeniu Bryana Zaragozy, natomiast VAR podpowiedział sędziemu, że był tam minimalny spalony. Później spotkanie straciło na intensywności i nie działo się zbyt wiele.

Po przerwie mogliśmy się “emocjonować” m.in. grą Jakuba Kamińskiego. Polak dostał 45 minut, pokazał parę akcji, oddał dwa strzały, ale raz nie trafił w bramkę, a przy drugiej próbie został zablokowany przez Joshuę Kimmicha. Nie pokazał niczego szczególnego, choć z drugiej strony i tak zrobił sporo, mając w pamięci to, co pokazała ekipa z Wolfsburga w pierwszej połowie. A raczej to, czego nie pokazała.

Gdyby druga połowa się nie odbyła, to pewnie nikt nie miałby żadnych pretensji. Bayern był ewidentnie zadowolony z komfortowego prowadzenia i nie forsował tempa, z kolei VfL nie był w stanie zagrozić bramce Manuela Neuera (a w końcówce Daniela Peretza, bo trener Tuchel pozwolił sobie na roszadę w ostatnim kwadransie).

Bayern sięgnął po komplet punktów, wrócił na pozycję wicelidera i przynajmniej w małym stopniu poprawił nastroje po odpadnięciu z Ligi Mistrzów.

Bayern Monachium – VfL Wolfsburg 2:0 (2:0)
1:0 Lovro Zvonarek 4′
2:0 Leon Goretzka 13′

Składy:

Bayern: Manuel Neuer (74′ Daniel Peretz) – Joshua Kimmich, Dayot Upamecano, Kim Min-jae (74′ Matthijs de Ligt), Alphonso Davies – Thomas Mueller, Aleksandar Pavlović, Leon Goretzka (74′ Konrad Laimer), Lovro Zvonarek (90′ Jonathan Asp Jensen), Bryan Zaragoza (74′ Matteo Perez Vinlof) – Mathys Tel.

VfL: Koen Casteels – Maxence Lacroix, Sebastiaan Bornauw, Moritz Jenz (46′ Cedric Zesiger), Kevin Paredes (79′ Tiago Tomas) – Ridle Baku (79′ Vaclav Cerny), Joakim Maehle, Maximilian Arnold, Lovro Majer, Patrick Wimmer (46′ Jakub Kamiński) – Jonas Wind (85′ Dżenan Pejcinović).

Żółte kartki: Majer, Lacroix (Bayern).

Sędzia: Bastian Dankert.