A A+ A++

Staw skokowy musi każdego dnia znosić ogromne przeciążenia. Zarówno jeśli prowadzimy sportowy tryb życia, jak i podczas codziennego funkcjonowania lub pracy. Jego budowa jest też dość skomplikowana, więc nic dziwnego, że może być częstą przyczyną wizyt u ortopedy. USG stawu skokowego zalecane jest ze względu na złamanie, przeciążenie, zwichnięcie lub skręcenie.

Jest to w pełni bezpieczne badanie i całkowicie bezinwazyjne. Przeprowadza się go za pomocą specjalnego urządzenia USG, które generuje ultradźwięki. Przed przeprowadzeniem tego badania na staw skokowy nakłada się odpowiedni żel, dzięki czemu urządzenie będzie poruszać się płynnie i dokładniej przeanalizuje staw skokowy. Na monitorze u lekarza wyświetli się w ten sposób gotowy obraz przeprowadzanego badania.

Centrum medyczne Nowa Ortopedia w Krakowie oferuje tego typu badanie przeprowadzane przez znanych i wysoko wykwalifikowanych lekarzy, między innymi dr n. med. Henryk Liszka, lek. med. Hubert Laprus oraz lek. med. Grzegorz Jarosławski. Za pomocą witryny internetowej nowaortopedia.pl można zarejestrować termin u jednego z tych lekarzy w bardzo wygodny sposób – zarówno telefonicznie kontaktując się z recepcją, jak i przez internet, wybierając odpowiedni termin. Dość istotne jest również to, że przed wizytą można przeczytać opinie o każdym lekarzu oraz skonsultować wybór w zależności od problemów zdrowotnych już na recepcji. Jeśli nie jesteśmy pewni co do tego jakie badanie wybrać to przeszkolona kadra potrafi doradzić w wyborze w najbardziej optymalny sposób dla pacjenta.

Jak przebiega takiego typu badanie w klinice Nowa Ortopedia?

Pacjent podczas badania leży na plecach i ugina nogę w kolanie pod kątem 45 stopni. W przypadku badania ścięgna Achillesa lub podeszwy stopy, pacjent musi zmienić pozycję w taki sposób, aby leżeć na brzuchu. Na badany obszar stawu nakłada się żel sprzęgający, a następnie za pomocą fal ultradźwiękowych dokonuje się zobrazowania tkanek miękkich otaczających staw skokowy. Warto też zwrócić uwagę na to, że w trakcie badania lekarz będzie chciał sprawdzić jak wyglądają napięte mięśnie w badanym miejscu, więc pacjent może być poproszony o wykonanie odpowiedniego ruchu stopą. Badanie pozwoli określić stan uszkodzonych więzadeł oraz wykluczyć problemy pod względem możliwych zmian patologicznych w obrębie stawu skokowego.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułWynajem w 5 krokach. Jak wybrać lokal i szukać najemców? [PORADNIK]
Następny artykułNa cześć nowego potomka zasadzą drzewo. Eko-akcja w Przygodzicach!