A A+ A++

Jego zdaniem taka ulga może oznaczać pewne ubytki w przychodach państwa, ale też może się budżetowi zwrócić dzięki nakręceniu koniunktury w branżach dostarczających towary i usługi objęte ulgą.

Ulga podatkowa: dwie proponowane formy

Według wstępnej koncepcji nowe udogodnienie miałoby przyjąć dwie formy. Podatnicy PIT nieprowadzący biznesu mogliby odliczyć do 1000 zł w skali roku na wydatki związane z bezpieczeństwem. W przypadku przedsiębiorców podlegających zarówno CIT, jak i PIT (także zryczałtowanym) można by zaliczyć wydatki na bezpieczeństwo do kosztów w podwójnej wysokości. Ulga byłaby rozliczana w rocznym zeznaniu podatkowym. Projekt miałby być przedstawiony Ministerstwu Finansów.

Zresztą już dziś fiskus dopuszcza ulgowe traktowanie niektórych wydatków przedsiębiorców, służących cyberbezpieczeństwu. Jak zauważa doradca podatkowy Tomasz Klatkiewicz z kancelarii Paczuski Taudul, chodzi o stosowanie ulgi na badania i rozwój do wydatków, które mogą przyczyniać się do zwiększenia bezpieczeństwa sieci informatycznej.

Czytaj więcej

Jak globalny podatek minimalny wpłynie na krajowe ulgi podatkowe

— Istotne jest, by w przedsięwzięciach dotyczących systemów blokujących różnego rodzaju zagrożenia podatnik był w stanie wykazać, iż ponosząc wydatki, wnosi on twórczy wkład w o … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł63. Muzyczny Festiwal w Łańcucie rozpoczęty!
Następny artykułCzęstochowa świętuje Dzień Bibliotekarza z regionalnymi sesjami