A A+ A++

W niedzielę 5 maja, pasażerowie linii lotniczej British Airways przeżyli prawdziwe chwile grozy. Wszystko przez nagłą ewakuację, która wywołała na lotnisku na Bermudach niemały chaos. Chwilę przed startem piloci otrzymali bowiem informację z wieży kontrolnej o pilnym wstrzymaniu lotu i nakazie opuszczenia maszyny. 

Zobacz wideo
Twój lot się nie odbył? Co zrobić w takiej sytuacji? Ekspertka wyjaśnia

Ewakuacja samolotu British Airways. Wszystko przez zagrożenie bombowe

Lot BA158 linii British Airways miał wystartować z międzynarodowego lotniska Bermudy LF Wade w niedzielę wieczorem o 20:50. Niestety chwilę przed odlotem, gdy wszyscy pasażerowie znajdowali się już na pokładzie, piloci dostali niepokojące wieści z wieży kontrolnej. Jak podaje serwis paddleyourownkanoo.com, lokalne władze otrzymały e-mail z groźbą podłożenia bomby w brytyjskim samolocie. Jak wynika z nagrania rozmowy pomiędzy kokpitem samolotu, a wieżą kontroli ruchu lotniczego, ATC poinstruowało pilotów następującymi słowami:

Speedbird 18B anuluję zezwolenie na start, anuluję zezwolenie na start… otrzymaliśmy pewne informacje dotyczące zagrożenia bombowego

Pilot zachował spokój i zapytał, czy maszyna powinna opuścić pas startowy. W kolejnych minutach załoga rozpoczęła szybką i sprawną ewakuację pasażerów. 

Lot z Bermudów do Londynu zakłócony nagłą informacją o bombie

Nagranie zrobione przez jednego z pasażerów sugeruje, że linie lotnicze sprawnie przystąpiły do tzw. szybkiej ewakuacji. Pasażerowie opuścili maszynę schodami, a nie tak jak mogłoby podejrzewać wiele osób zjeżdżalniami ratunkowymi. Pasażerowie najprawdopodobniej musieli zostawić na pokładzie bagaże podręczne i wszelkie rzeczy osobiste. 

Lot został teraz opóźniony do poniedziałku wieczorem. Z kolei jak podkreślił w oświadczeniu rzecznik British Airways: “Bezpieczeństwo naszych klientów i współpracowników jest zawsze naszym najwyższym priorytetem i postępowaliśmy zgodnie z naszymi standardowymi procedurami, aby opuścić samolot”. Na koniec warto dodać, że procedura w takich sytuacjach może się znacznie różnić w zależności od kraju. Linie lotnicze zazwyczaj mają własne zespoły ds. bezpieczeństwa wewnętrznego, które we współpracy z lokalnymi władzami podejmują odpowiednie kroki.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSanDisk Desk Drive – nowy zewnętrzny nośnik SSD o pojemności 8 TB. Kompaktowy model z funkcją automatycznej kopii zapasowej
Następny artykułZmiana organizacji ruchu na obwodnicy. Policjanci w akcji – FILM, FOTO