Konferencja odbyła się w sobotę 20 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 148 w Krakowie, która jest siedzibą Oddziału.
Honorowym Gościem konferencji był Pan Artur Pasek – Wicekurator Oświaty, który powitał nauczycieli matematyki, życzył owocnych obrad i efektywnych warsztatów.
W pierwszej części konferencji, w szkolnej auli, uczestników powitali prowadzący: Pan Marek Legutko – przewodniczący OK SNM i Pani Halina Pulchny – konsultant ds. matematyki i zarządzania w oświacie MCDN w Krakowie. Pani Jolanta Piekarska – Dyrektor SP nr 148 i zastępca przewodniczącego OK SNM przestawiła wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów i studentów na temat nauczania i uczenia się matematyki (link do wyników ankiety: https://drive.google.com/file/d/1Yi3rp0zv2Yts2QZJt2xlY3HY2q-hQk6W/view).
W dalszej części odbyła się dyskusja panelowa dotycząca podstawy programowej z matematyki, konieczności zmian w kształceniu nauczycieli i organizacji nauczania. Wzięli w niej udział znamienici Goście:
- Pani Alina Przychoda, przewodnicząca Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki
- Pan Jerzy Matwijko, Kierownik Wydziału Egzaminów Ogólnokształcących w OKE w Krakowie
- Pan Piotr Ludwikowski, Kierownik Pracowni Egzaminów Maturalnych w OKE w Krakowie
- Pan Tomasz Szwed, doświadczony nauczyciel matematyki (również za granicą), autor wielu publikacji matematycznych
- dr Zdzisław Pogoda, profesor UJ
Drugą część konferencji stanowiły warsztaty z bogatą ofertą dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli matematyki szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Prowadzący i tematyka zajęć:
- B. Podobińska, A. Przychoda, Z. Pogoda, P. Ludwikowski, M. Legutko „Z czym uczniowie mają problemy, a co dobrze opanowali – na podstawie egzaminów i obserwacji nauczycieli oraz wykładowców”
- A. Hoffmann i E .Hoffmann-Guzik „Domino, domino… klasycznie i matematycznie”
- Halina Pulchny „Origami na matematyce”
- Joanna Świercz „Lekcje powtórzeniowe, dlaczego są takie ważne?” oraz „Codzienna praca z uczniem z trudnościami w uczeniu się matematyki”
- Marzena Kącik „Lekcja online z GeoGebrą”
- Zbigniew Powązka, Małgorzata Solecka „Funkcje z niespodzianką”
- Lidia Okrzesa „Płytki algebraiczne czyli jak pomóc uczniom w zrozumieniu wyrażeń algebraicznych”
- Sandra Branicka, Artur Bromboszcz, Dorota Handzlik „Nietypowe rozwiązania typowych zdań (i odwrotnie)”
- Wojciech Wątor „Sztuczna Inteligencja w edukacji” oraz „Sztuczna Inteligencja w edukacji – chatboty”
Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska wydawnictw: Nowik z Opola, Oficyna Edukacyjna Krzysztof Pazdro z Warszawy, WiR z Krakowa.
Wiele pozytywnych informacji zwrotnych świadczy o tym, że sobotnia matematyczna impreza spełniła oczekiwania uczestników.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS