S73-7 to amerykański satelita eksperymentalny, który został wystrzelony w latach 70. Potem go zgubiono, ale z czasem się odnalazł. Po to, aby w latach 90. znowu przepaść. Po 25 latach od utraty kontaktu satelita należący do USAF ponownie został dostrzeżony, ale jego namierzenie nie było proste.
Satelita S73-7 został wystrzelony przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych nieco ponad 50 lat temu. Statek okazał się być kłopotliwy i w rzeczywistości stanowił część pewnego eksperymentu. Problem w tym, że przez ten czas zgubiono go dwa razy i teraz został odnaleziony ponownie po upływie aż 25 lat!
Statek był częścią projektu nazwie Space Test Program prowadzonego przez Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych. Start odbył się w kwietniu 1974 r. i była to misja “The Hexagon System”. Polegała ona na umieszczeniu w kosmosie mniejszego satelity (S73-7) z pokładu większego o nazwie KH-9 Hexagon.
S73-7 to niewielki satelita o rozmiarze zaledwie 66 cm. Miał on trafić na orbitę okołoziemską na wysokości 800 km, gdzie jego zadaniem było przejęcie roli celu kalibracyjnego dla sprzętu teledetekcyjnego. Niestety statek nie został umieszczony zgodnie z założeniami USAF i… przepadł w otchłani.
Satelita S73-7 przepadł dwa razy, co wynika z danych archiwalnych. Najpierw zgubiono go w latach 70. Potem jednak się odnalazł, ale z czasem ponownie przepadł, co miało miejsce w latach 90.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS