Niektórzy kierowcy w trosce o swoje samochody stosują w garażu prosty patent: wieszają pod sufitem piłkę tenisową. Co daje to rozwiązanie?
Jeździmy coraz większymi samochodami, a miejsca postojowe i garaże w starszych budynkach zdają się stawać coraz ciaśniejsze. A jeszcze gorzej jest, gdy garaż służy dodatkowo do przechowywania sprzętu sportowego, opon i wszystkich innych rzeczy, na które nie ma miejsca w domu. Wystarczy chwila roztargnienia, by o coś zahaczyć i zarysować zderzak. A to kosztowna pomyłka.
Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, stanowiska postojowe dla samochodów powinny mieć wymiary wynoszące co najmniej:
- szerokość 2,5 m i długość 5 m – w przypadku samochodów osobowych;
- szerokość 3,6 m i długość 5 m – w przypadku samochodów osobowych użytkowanych przez osoby niepełnosprawne.
W przypadku garażu podziemnego lub nadziemnego, odległość miejsca postojowego od ścian lub słupów musi wynosić minimum 0,5 m. Jeśli chodzi natomiast o wymiar miejsca postojowego zlokalizowanego wzdłuż jezdni, to powinno mieć ono co najmniej 6 m długości oraz 3,6 m szerokości. Powierzchnia miejsca postojowego musi wynosić co najmniej 11,5 m2. Wszystko po to, by zapewnić komfort i wygodę oraz bezpieczeństwo podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu zarówno zaparkowanego na ulicy jak i w garażu podziemnym/naziemnym.
Niestety, przepisy o minimalnych wymiarach pochodzą z 2017 roku, a to oznacza, … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS