W dzisiejszych czasach auta elektryczne stale zyskują na popularności. Tego typu pojazdy są chętnie wykorzystywane nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez przedsiębiorców w różnych branżach. Wynika to nie tylko z chęci korzystania z najnowocześniejszych osiągnięć techniki motoryzacyjnej. Elektryczne samochody to połączenie ekonomii, ekologii i ponadczasowego designu. Czy w takim razie włączenie auta z elektrycznym napędem do firmowej floty pojazdów ma sens? Przejrzyj poniższy artykuł i dowiedz się, w jaki sposób elektryki są wykorzystywane przez przedsiębiorców.
Auto elektryczne w firmowej flocie – kiedy warto się zdecydować?
Zakup auta elektrycznego na potrzeby firmowe to doskonałe rozwiązanie, szczególnie jeśli koszty eksploatacji pojazdów spalinowych zaczynają mocno obciążać firmowy budżet. Elektromobilność to jedna z dziedzin, która mocno rewolucjonizuje dzisiejszą motoryzację.
Zakup firmowego elektryka ma sens przede wszystkim wtedy, kiedy chcesz:
- zmniejszyć firmowe wydatki związane z utrzymaniem floty samochodów,
- poprawić wizerunek swojego przedsiębiorstwa,
- przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego,
- zapewnić swoim pracownikom komfort codziennej pracy podczas wyjazdów firmowych.
Nowoczesny samochód elektryczny to strzał w dziesiątkę zarówno dla małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorców. Dlaczego? Chociażby z trzech prostych powodów: najnowsze modele dostępne w sprzedaży wyróżniają się maksymalnym zasięgiem sięgającym do kilkuset kilometrów, a także zaimplementowanymi nowoczesnymi rozwiązaniami dotyczącymi autonomicznej jazdy.
Największe koncerny samochodowe produkują coraz więcej elektryków, chociażby ze względu na chęć ochrony środowiska, zmniejszenia emisji spalin (CO2), a także podniesienie poziomu komfortu podróżowania samochodami.
Zalety budowania firmowej floty elektrycznych samochodów
Inwestycja w elektryczny samochód do firmy niesie ze sobą wiele korzyści – nie tylko tych ekonomicznych, ale także wizerunkowych i ekologicznych. Najważniejsze zalety posiadania firmowego auta elektrycznego to:
- Niewielkie koszty eksploatacji – firmowy elektryk nie generuje tak dużych kosztów eksploatacyjnych jak auta spalinowe. Ładowanie auta elektrycznego jest wyjątkowo tanie, a dodatkowo możesz zainwestować we własną stację ładowania pod siedzibą firmy.
- Liczne przywileje dla kierowców – podczas jazdy firmowym samochodem elektrycznym możesz korzystać z buspasów, bezpłatnych parkingów w przestrzeni miejskiej. To spore przywileje, które przekładają się też na oszczędności w firmowym budżecie.
- Zredukowana emisja spalin – w pełni elektryczne auta nie generują CO2, dlatego inwestując w taki pojazd do firmowej floty, chronisz środowisko naturalne i poprawiasz wizerunek swojego przedsiębiorstwa jako odpowiedzialnego społecznie i środowiskowo.
Dodatkowo na firmowe auta elektryczne dostępne są atrakcyjne dotacje w ramach Programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Mój elektryk”. W przypadku osobowych aut z napędem elektrycznym to nawet 27 000 złotych dofinansowania.
W jakich branżach sprawdzają się samochody elektryczne?
Samochody elektryczne doskonale sprawdzają się jako luksusowe auta na dłuższe podróże biznesowe, a także jako pojazdy dostawcze. Biorąc pod uwagę praktyczność i wielofunkcyjność elektryków, takie samochody doskonale sprawdzają się w branży:
- logistycznej – elektryczne auta dostawcze dla kurierów,
- handlowej – wygodne auta osobowe z napędem elektrycznym dla handlowców.
Pojazdy elektryczne znajdują też zastosowanie w transporcie publicznym, a także w dużych korporacjach, gdzie budowanie obszernej floty pojazdów jest kluczowe dla sprawnego działania przedsiębiorstwa.
Gdzie szukać najnowszych aut elektrycznych dla swojego przedsiębiorstwa? Podsumowanie
Jeśli szukasz idealnego samochodu elektrycznego dla swojego przedsiębiorstwa, koniecznie przejrzyj ofertę mAuto. W jednym miejscu znajdziesz wiele topowych modeli aut elektrycznych takich marek jak: Tesla, BMW, Ford, Nissan, Hyundai i wiele innych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS