A A+ A++

W ramach realizowanego programu edukacji ekologicznej „Ekopracownia” odbyło się spotkanie z leśnikiem, pracownikiem z Nadleśnictwa Łomża Panem Krzysztofem Muczyńskim, który przeprowadził prelekcję na temat: „Zanieczyszczenia powietrza, wód, gleb”.

Celem realizowanego programu jest zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży. Im bowiem wcześniej będziemy świadomi, jak chronić naszą planetę, tym większy będziemy mieli wpływ na nasze zdrowie. Postawy, które chcemy wykształcić u dzieci, a przez dzieci u mieszkańców lokalnej społeczności w ramach realizacji programu to przede wszystkim nawyk kulturalnego obcowania z przyrodą w życiu codziennym.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas V-VIII Szkoły Podstawowej. Uczniowie zgromadzili się w nowo powstałej pracowni przyrodniczej. Pan leśnik opowiedział o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali wypowiedzi leśnika, który starał się przybliżyć tematykę związaną z przyczynami zanieczyszczeń powietrza, wód i gleb.  Ponadto poznali problemy dotyczące wpływu hałasu, zanieczyszczeń środowiska na stan zdrowia człowieka.  Podczas spotkania zaprezentowano na monitorze interaktywnym fotografie przedstawiające  problem występujący w naszych lasach taki jak wywóz śmieci, który prowadzi do zaburzeń funkcjonowania ekosystemów leśnych.

Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Podczas rozmowy z leśnikiem dzieci zdobyły wiedzę, którą będą mogli podzielić się z innymi. Odpowiadali również na pytania dotyczące skutków zanieczyszczeń dla środowiska, życia roślin i zwierząt. Na koniec spotkania uczniowie pod okiem Pana leśnika rozwiązali quiz związany z zanieczyszczeniami środowiska przyrodniczego.

Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Muczyńskiemu z Nadleśnictwa Łomża za przeprowadzenie ciekawej prelekcji dla uczniów naszej szkoły, dzięki której dzieci wyposażone w wiedzę będą mogły w przyszłości aktywnie włączyć się w ruch ochrony przyrody.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułБольш за палову атрымальнікаў сямейнага капіталу ў Беларусі хочуць хутчэй яго выдаткаваць
Następny artykuł“Jak w Wietnamie i Afganistanie”. Pogróżki z Kremla w stronę USA