A A+ A++
fot.czestochowa.pl

Akcja!RELacja – HEJT MMA

Jakub Wrona: To projekt skierowany do młodzieży, żeby mówić do nich ich językiem na temat tego, co się dzieje w sieci. Tego hejtu jest dużo, wielu ludzi czuje się anonimowo i wydaje im się, że nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie. Chcemy pokazać, że po drugiej stronie jest człowiek, chcemy pokazać im to na żywo w taki prawdziwy sposób, jak to czuje się, kiedy jest się po drugiej stronie. Oczywiście mamy za sobą psychologów, którzy pokazują, jak to wygląda ze strony technicznej i trochę tłumaczą im te zachowania, ale przede wszystkim mamy prawdziwy oktagon, zabieramy ten hejt do oktagonu i walczymy z nim w najlepszy sposób, czyli miłością i dobrem.


Wyjaśnia Jakub Wrona z Fundacji #DOBRYhasztag.

Akcja!RELacja – HEJT MMA fot.czestochowa.pl

W ten niecodzienny sposób influencerzy przestrzegali uczniów szkół ponadpodstawowych przed hejtem, głównie nienawiścią i mową przemocy w sieci. Tym bardziej że internet jest teraz nieodłączną częścią życia młodzieży…

Aleksandra Adamiec: Hejt przede wszystkim dotyka kształtującej się ciągle osobowości młodych ludzi. Zaburzenia odżywiania, zaburzenia postrzegania własnego ciała, zaburzenia depresyjne, obniżone stany emocjonalne. Często hejt dotyka ludzi, którzy już mają inne problemy i momencie, kiedy to jest ta kropelka dodatkowa, że rówieśnicy, obce osoby w bardzo negatywny, czasami mocno obraźliwy sposób komentują nasze zdjęcia, nasze wypowiedzi, może to być takim elementem, przeważającym szalę.

Przestrzegała Aleksandra Adamiec, psycholog. Influencerzy, octagon i MMA – te hasła raczej nie kojarzą nam się z projektem edukacyjnym i prospołecznym.

Akcja!RELacja – HEJT MMA fot.czestochowa.pl

Fundacja w ten oryginalny sposób pokazała jak walczyć z hejtem:

Myślę, że hejt to nie jest zbyt dobra sprawa. Powinno się zapobiegać takiemu zachowaniu i myślę, że powinno się z nim walczyć.

Na pewno powinno się walczyć z hejtem, ponieważ dużo osób może zacząć po prostu myśleć, że coś z nimi jest naprawdę nie tak. Niektórzy naprawdę z tym się bardzo źle czują albo np. to może wywołać też jakieś myśli samobójcze.

Myślę, że hejt bardzo nam utrudnia nawiązanie np. kontaktów międzyludzkich. Człowiek się może załamywać, ale musimy sobie z tym radzić, musimy walczyć ze sobą, z własną psychiką i różnie walczyć z tym hejtem.

Powiedzieli nam uczniowie z ZS im. Kochanowskiego w Częstochowie. Edukacyjny projekt korzystał z nowoczesnych form, które przemawiają do młodzieży. Gośćmi wydarzenia byli znani influencerzy:

Mateusz Masior: To nie ma nic innego z jakąkolwiek formą, która by się mogła młodym ludziom kojarzyć z tym, że mądra głowa starsza mówi, jak mają żyć. Influencerzy, którzy są ich idolami, są naszymi gośćmi, to są influencerzy, którzy sami przeszli przez hejt. To nie przeszkodziło kontrolować swojej ścieżki zawodowej, która doprowadza ich do milionowych zasięgów, ale wiedzą, jak to wygląda, więc oni przede wszystkim są też dlatego, że uwiarygadniają to, o czym mówimy. My w tych programach nie mówimy, że znamy takiego influencera, który nam mówił, że… to on sam przyjeżdża i opowiada o tym, czego doświadczył. Więc to jest też dowód na to, że to dotyka każdego, to zupełnie inaczej na młodych działa.

Dodaje Mateusz Masior, prezes Fundacji #DOBRYhasztag, której akcja dotarła też do Częstochowy.

Czytaj także:

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCzy Wielki Sfinks w Gizie to pozostałość nieznanej prehistorycznej cywilizacji?
Następny artykułCo za thriller w finale Magdy Linette! Obroniła pięć piłek meczowych