A A+ A++

W Technikum nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Starachowicach zorganizowano Powiatowy Konkurs Informatyczny dla uczniów szkół podstawowych powiatu starachowickiego. Była to już 17 edycja konkursu, któremu patronuje Starosta Powiatu Starachowickiego. Rywalizacja tradycyjnie miała formułę dwuetapową. Pierwszym zadaniem uczestników było przygotowanie i przesłanie do organizatora, pracy multimedialnej na temat: „Sztuczna inteligencja – szanse i zagrożenia”. Druga część polegała na rozwiązaniu testu z wiedzy o technologii informatycznej.

Do drugiego etapu zostało zakwalifikowanych 9 nadesłanych prac konkursowych. Były to klasyczne prezentacje multimedialne, prezentacje zapisane w formacie video, strony www, filmy. W swoich pracach uczestnicy przedstawili definicję sztucznej inteligencji i jej zastosowanie w codziennym życiu oraz prognozy na przyszłość. Głównym celem prac była odpowiedź na pytanie: Jakie szanse daje sztuczna inteligencja, a jakie niesie ze sobą zagrożenia?

Działanie AI i jej pozytywny wpływ na rozwój znajdziemy w wielu dziedzinach: od branży IT, przez szeroko rozumiany przemysł, medycynę i edukację, po sport i rozrywkę. Uczniowie biorący udział w konkursie wskazywali też na obawy związane z „inteligencją maszyn” takie jak bezrobocie wynikające z zastępowania ludzi maszynami, dużą ilość pojawiających się fałszywych informacji czy brak kontroli i etycznych ram rozwoju tej technologii. 

Komisja konkursowa po wnikliwej analizie, oceniła nadesłane prace, a następnie – po uwzględnieniu wyników z testu – przyznała nagrody i wyróżnienia: 

Pierwsze miejsce zdobył Wojciech Kubik ze Szkoły Podstawowej w Łomnie.

Drugą lokatę zajął Bartosz Sikora uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach.

Trzecie miejsce przypadło Julii Sobczyk ze Szkoły Podstawowej w Gadce.

Wyróżnienie otrzymał: Kamil Nowak uczeń Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach.

Finał konkursu odbył się 17 kwietnia br. w Technikum nr 2. Gośćmi gali finałowej byli m.in. 

Starosta Starachowicki – Piotr Ambroszczyk, Dziekan Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn

Politechniki Świętokrzyskiej – prof. dr hab. Jakub Takosoglu, Dziekan Wydziału Zarządzania i Logistyki Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie – dr inż. Ireneusz Fura, przedstawicielka Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Starachowicach – Elżbieta Piórkowska, przewodniczący Komisji Zakładowej Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach – Paweł Rdzanek, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach Grażyna Małecka.

Nagrodę główną – komputer Raspberry Pi wraz z kompatybilnym zestawem edukacyjnym ufundowała ISCG sp. z o.o. – firma specjalizująca się w tworzeniu rozwiązań informatycznych w zakresie infrastruktury, chmury, cyberbezpieczeństwa i aplikacji biznesowych.

Nagrody dla zwycięzców, wyróżnionych a także pozostałych uczestników ufundowane zostały przez Starostwo Powiatu Starachowickiego, Międzyzakładową Komisję NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Starachowicach, Związek Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Starachowicach, Politechnikę Świętokrzyską, Uczelnię Techniczno-Handlową im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie oraz Radę Rodziców Technikum nr 2 w Starachowicach. Pamiątkowe upominki otrzymali także nauczyciele – opiekunowie uczestników: Małgorzata Spadło – Szkoła Podstawowa w Gadce, Lidia Szeląg – Szkoła Podstawowa nr 10 w Starachowicach, Dariusz Bogacz – Szkoła Podstawowa nr 6 w Starachowicach, Mariusz Wójcicki – Szkoła Podstawowa w Łomnie.

Konkursy organizowane w naszej szkole są elementem pozytywnej rywalizacji między uczniami i miejscem gdzie młodzież może sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności.

Komunikat prasowy: ZSZ nr 2

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUczniowie I LO w Siemianowicach Śląskich zdobyli stypendia projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty Plus”
Następny artykułPojechali śladami patrona szkoły prof. Jana Czochralskiego na Wydział Chemii UMK w Toruniu