A A+ A++

Warsztaty, spotkania i wiele innych działań pokazujących bogactwo kulturowe naszego regionu – to nowa propozycja polkowickiej biblioteki pn. „EtnoKultura? Uczestniczę!”. Na ten cel placówka otrzymała 113 tysięcy złotych w programie Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024. Pierwsze wydarzenia odbędą się w maju.

Polkowicki projekt uzyskał bardzo wysoką ocenę, zajmując siódme miejsce w kraju na ponad 250 wniosków rozstrzygniętych pozytywnie (spośród blisko 1900 złożonych) wraz z najwyższą kwotą dofinansowania – 113 tysięcy złotych.

– Bardzo cieszymy się z tego, że nasz projekt został tak doceniony – mówi Katarzyna Mich-Rutkowska, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Polkowicach. – Będzie się dużo działo. Będą to wydarzenia skierowane do dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów, wydarzenia artystyczne i kulturalne, o regionie i takie bazujące na naszym dziedzictwie lokalnym, gry i zabawy – wymienia. – Myślę, że pole do popisu jest także dla naszych mieszkańców, bo mamy olbrzymie dziedzictwo przywiezione na te tereny. Jest to bardzo mocno zakorzenione dziedzictwo kresowe. O Dolnym Śląsku mówi się jako o kolebce kultury kresowej, wbrew historii i geografii, gdyż po drugiej wojnie region ten został zasiedlony przez Polaków pochodzących z Kresów, choć nie tylko, bo są też mieszkańcy pochodzący z innych stron kraju. Mamy tu więc bardzo ciekawą mieszankę kulturową. Serdecznie zapraszam do udziału w naszych działaniach.

– Pierwsze spotkania będą w maju dla dorosłych – mówi Barbara Grabowska, pracownica biblioteki. – Planujemy cykl pięciu spotkań z panem Janem Walczakiem, a potem zajęcia dla dzieci z autorką piszącą książki „Etnogadki” Moniką Michaluk.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024. W zeszłym roku biblioteka realizowała duże działanie „EtnoKultura? Jestem na tak!”.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułGłośna wystawa impresjonistów. Najpierw Paryż, później Waszyngton!
Następny artykułBędzie sygnalizacja na niebezpiecznym skrzyżowaniu