A A+ A++
fot. Big Festivalowski

Muzeum Memów, które mieści się w podziemiach NK Przedwiośnie w Płocku, zaprezentuje swoją trzecią wystawę.

Muzeum Memów ponownie otwiera swoje przestrzenie dla publiczności, aby zaprezentować najnowszą kolekcję specjalnie wyselekcjonowanych memów aż w dziewiętnastu kategoriach. Ta wyjątkowa ekspozycja przynosi świeże spojrzenie na świat internetowego humoru.

– Wernisaż będzie okazją do zgłębienia świata kultowych memów, które zostaną zaprezentowane w nowych kategoriach, przyciągając uwagę również swoją edukacyjną formą. Goście będą mieli okazję odkryć różnorodne zakątki Muzeum, eksplorować kreatywne przestrzenie pełne emocji oraz obserwować reakcje innych zwiedzających na memy, które zwykle krążą w sieci – zachęcają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 19:00 w podziemiach Kina Przedwiośnie, przy ulicy Tumska 5A w Płocku. Wystawa będzie otwarta w każdy weekend do 2 grudnia 2024. Wstęp jest bezpłatny.

fot. Big Festivalowski

Na tegorocznej wystawie znajdą się zarówno klasyki internetowego humoru, jak i nowości, np. memy nadające sens bezsensowi lub ścianka edukacyjna, której treści z pewnością zaskoczą wielu odwiedzających, niemających wcześniej pojęcia skąd wzięła się popularność najbardziej kultowych, tzw. schematycznych obrazków.

Twórcy i twórczynie wystawy z detektywistyczną precyzją odkrywają sekrety fenomenu Anakina i Padme, Drakepostingu, czy niewinnej japońskiej małpki, która wyraża zażenowanie, patrząc w bok. Nowej ekspozycji towarzyszy refleksja nad czasem i jego znaczeniem dla żywotności żartu.

fot. Big Festivalowski

– Dlaczego niektóre memy są ponadczasowe, gdy inne tracą ważność po tygodniu? Czemu nie rozumiemy wszystkich żartów i czy jest jakiś uniwersalny kod międzypokoleniowy? Oczywiście wszystko w odpowiednich proporcjach, bo zabawa wyprzedza refleksję i na zwiedzających znów czeka pokój ASZ Dziennika, którego nie mogło zabraknąć wśród partnerów Muzeum Memów, a także pokój AI, który testuje możliwości sztucznej inteligencji w tworzeniu memów. Będzie można dotykać, przestawiać, grać i oczywiście ze wszystkim się fotografować – podkreślają organizatorzy.

fot. Big Festivalowski

Ponadto, Muzeum Memów z dumą prezentuje prace znanych twórców i artystów internetowych, których dzieła będzie można podziwiać na żywo. W tym roku będą to:

  • Olek Rajewski (@oleksynolka)
  • Smutne historie spisane na kacu i tanim papierze
  • Sztuczna Polska Jacka Jabłońskiego
  • Facecje.pl Maćka Kaczyńskiego i Patryka Brylińskiego.

Po oficjalnym otwarciu wystawy, organizatorzy zapraszają na afterparty, aby kontynuować wspólne celebrowanie internetowego humoru. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Muzeum Memów oraz na profilach społecznościowych.

Zadanie finansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Partnerzy Muzeum Memów: ASZ DZIENNIK, RADIO KAMPUS, KWEJK.PL, JBZD, SUCHAR CODZIENNY.

fot. Big Festivalowski
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPoszedł na spacer do lasu, znalazł dar dla bóstwa sprzed 6 tysięcy lat
Następny artykułMichelin likwiduje fabrykę opon w Olsztynie. Przenosi ją do Rumunii