A A+ A++

Od 1 września bydgoskim Collegium Medicum kierować będzie prof. dr hab. Dariusz Grzanka. Rektor elekt wybrał prorektorów Uniwersytet Mikołaja Kopernika na nową kadencję.

Dariusz Grzanka prorektorem bydgoskiego Collegium Medicum

Prof. dr hab. Andrzej Tretyn spotkał się 12 kwietnia z osobami, które zaprosił do współpracy w kierowaniu Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w nowej kadencji. Od 1 września 2024 r. Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, wraz z rektorem prof. Andrzejem Tretynem, zarządzać będą:

  • dr hab. Magdalena Barwiołek, prof. UMK z Wydziału Chemii, prorektorka ds. kontaktów międzynarodowych;
  • prof. dr hab. Dariusz Grzanka z Wydziału Lekarskiego, prorektor ds. Collegium Medicum;
  • dr hab. Adam Kola, prof. UMK z Wydziału Humanistycznego, prorektor ds. nauki;
  • dr hab. Joanna Kucharzewska, prof. UMK z Wydziału Sztuk Pięknych, prorektorka ds. promocji i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym;
  • dr hab. Radosław Sojak, prof. UMK z Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych, prorektor ds. kadrowych i polityki finansowej;
  • dr hab. Monika Wałachowska, prof. UMK z Wydziału Prawa i Administracji, prorektorka ds. studenckich i kształcenia.

Osoby te zostały wybrane na kadencję 2024-2028.

Kim jest Dariusz Grzanka?

Dariusz Grzanka ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Stopień doktora nauk medycznych uzyskał w roku 2005, a stopień doktora habilitowanego otrzymał na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UMK w 2016 r. na podstawie osiągnięcia pt. “Strukturalno-funkcjonalne powiązanie jądrowej aktyny i białka SATB1 w procesie indukowanej śmierci komórek”. Jest autorem lub współautorem blisko 300 publikacji. 

Był kierownikiem i wykonawcą grantów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Narodowego Centrum Nauki. Jest także recenzentem w czasopismach z listy Journal Citation Reports. Za prowadzoną działalność naukową i organizacyjną uzyskał liczne nagrody, m.in. indywidualną i zespołowe w dziedzinie naukowo-badawczej i organizacyjnej oraz wyróżnienie Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie nauka, badania naukowe i postęp techniczny.

Był konsultantem wojewódzkim w dziedzinie patomorfologii dla województwa kujawsko-pomorskiego, przewodniczącym zarządu Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Patologów oraz członkiem zarządu Bydgosko-Toruńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Histochemików i Cytochemików. Posiada specjalizację z patomorfologii.

Źródła:

UMK

Aktualizacja: 15/04/2024 15:37

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPiwniczna-Zdrój: Koliba zniknęła z krajobrazu. Co w miejsce gruzów? [ZDJĘCIA]
Następny artykułAkcja krwiodawstwa na Politechnice: „Oddaj krew, uratuj życie”