A A+ A++

Takie kategoryzowanie jest częścią procesu implementacji zaktualizowanej dyrektywy EPBD. Statystyki Eurostatu pokazują, że 85 proc. budynków w Unii Europejskiej zostało zbudowanych przed rokiem 2000, z czego 75 proc. charakteryzuje się niską efektywnością energetyczną. Dlatego Komisja Europejska uznała, że poprawa efektywności energetycznej budynków jest kluczowa dla redukcji zużycia energii i osiągnięcia celu neutralności emisyjnej budownictwa do roku 2050. Przepisy UE przewidują, że od roku 2028 wszystkie nowo budowane obiekty będą musiały być budynkami zeroemisyjnymi, a istniejące budynki będą musiały przejść modernizację, aby spełniać nowe normy. Do roku 2033 planowane jest zmodernizowanie budynków znajdujących się w najniższych klasach energetycznych G, F i E, a następnie kolejnych.

W związku z tym, przy zakupie nieruchomości konieczne jest zwrócenie uwagi na jej klasę energetyczną i uwzględnienie kosztów ewentualnej modernizacji, mając świadomość, że początkowe koszty takiej inwestycji mogą być wysokie.

Obecne standardy efektywności energetycznej

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNext Fest Music Showcase & Conference: Wiosenny festiwal muzyczny w Poznaniu
Następny artykułMieszkańcy zdecydowali. Chcą w Galerii Artystycznej 2024, aktora, piosenkarza i artystę kabaretowego w jednym