Uczestnicy Forum Mieszkaniowego 2024, którego hasło brzmi „Godne i dostępne mieszkalnictwo bez granic”, dyskutować będą nad systemowymi rozwiązaniami umożliwiającymi likwidację kryzysu mieszkaniowego. Dotyczy on bowiem coraz większej liczby mieszkańców Polski.
Forum odbędzie się w dniach 16-17 kwietnia br. w Warszawie. Jego organizatorem jest Fundacja Habitat for Humanity Poland. W tym roku Forum jest częścią Europejskiego Forum Mieszkaniowego (europehousingforum.eu).
„Problemy mieszkaniowe są coraz bardziej palącym wyzwaniem w Polsce. Kryzys mieszkaniowy towarzyszy nam od lat, ale w ostatnim czasie stał się on powszechnie odczuwalny – wzrost czynszów, ograniczony dostęp do kredytów hipotecznych, rosnące stopy procentowe oraz wysokie koszty energii i ogrzewania dotykają coraz większej liczby osób. Forum Mieszkaniowe jest doskonałą platformę do dyskusji nad tymi kwestiami oraz poszukiwania skutecznych rozwiązań” – podkreśla Magdalena Dul-Komosińska, National Director Habitat for Humanity Poland.
Podczas Forum jego uczestnicy będą mogli poruszyć szereg istotnych kwestii związanych z mieszkalnictwem, w tym te dotyczące: Społecznych Agencji Najmu, poprawy efektywności energetycznej, innowacyjnych strategii i narzędzi finansowania. Tematami dyskusji będzie także odbudowa Ukrainy po zakończeniu potrzeby mieszkaniowe konkretnych grup społecznych.
Jak zaznaczyła Aleksandra Krugły, p.o. dyrektorki ds. rzecznictwa fundacji Habitat for Humanity Poland, Fundacja Habitat for Humanity Poland od lat nie tylko aktywnie wspiera osoby zmagające się z trudnościami mieszkaniowymi, ale także aktywnie pracuje nad rozwojem rozwiązań systemowych mających na celu poprawę sytuacji mieszkaniowej. „Ostatnie wydarzenia, takie jak wojna w Ukrainie oraz kryzys energetyczny, wyraźnie pokazały skalę wyzwań związanych z mieszkalnictwem” – powiedziała.
Fundacja Habitat for Humanity Poland od ponad 30 lat działa na rzecz ograniczenia ubóstwa mieszkaniowego w Polsce. Zajmuje się zwiększaniem świadomości społecznej na temat sytuacji mieszkaniowej w Polsce oraz działaniami na rzecz poprawy polityki mieszkaniowej. Szacuje się, że w ciągu ostatnich pięciu lat z inicjatyw rzecznictwa publicznego oraz zgłaszanych przez Fundację poprawek do przygotowywanych przepisów dotyczących mieszkalnictwa, skorzystało aż 690 tys. osób.
Partnerami tegorocznego Forum są: UNHCR, Agenda ONZ ds. Uchodźców oraz Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM).
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS