A A+ A++

Synektik, który przez ostatnie 20 lat budował swoją pozycję wiodącego producenta i dostawcy rozwiązań informatycznych, technologicznych oraz robotycznych dla szpitali, dzisiaj oficjalnie wprowadza na rynek kolejne innowacyjne rozwiązania z obszaru e-zdrowia w ramach platformy technologicznej Zbadani.pl.

Platforma Zbadani.pl łączy w sobie przede wszystkim takie elementy, jak Portal Pacjenta – Cyfrowa Teczka Pacjenta, która umożliwia gromadzenie całej swojej historii badań, w tym również obrazowych, w jednym miejscu. To również bezpieczne udostępnianie badań obrazowych specjalistom z całego świata – a wszystko to poprzez bezpieczny link. 

Założeniem Zbadani.pl jest połączenie pacjenta z placówkami medycznymi i specjalistami z całego świata w sposób przejrzysty oraz bezpieczny. W zespole mam samych pasjonatów i specjalistów z najwyższej półki, którzy świetnie znają i rozumieją rynek diagnostyki obrazowej, radiologii i medycyny nuklearnej – mówiła niedawno w rozmowie z politykazdrowotna.com Katarzyna Twarowska, dyrektorka zarządzająca E-Health & Innovation, platformą Zbadani.pl, pełnomocniczka zarządu Synektik.

Portal Pacjenta umożliwia również telekonsultacje. W ramach platformy Zbadani.pl dostępne są także aplikacje dla placówek medycznych, w tym aplikacja SynDose – do monitorowania, rejestrowania i raportowania dawek promieniowania jonizującego, WOW – aplikacja do wydawania wyników badań obrazowych on-line oraz WDM – współdzielenie dokumentacji medycznej, w tym obrazowej pomiędzy placówkami współpracującymi. To innowacyjne na polskim rynku rozwiązanie integruje w sobie usługi dedykowane zarówno pacjentom, lekarzom, jak i placówkom medycznym, usprawniając proces analizowania i dostarczania pacjentom wyników badań, w tym obrazowych oraz digitalizowania całej historii medycznej.

Katarzyna Twarowska, Synektik: czas na cyfrową teczkę pacjenta

Zbadani.pl – integracja usług cyfrowych o każdej porze i w jednym miejscu

Grupa Synektik posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze nowych technologii medycznych, w tym własne rozwiązania informatyczne w zakresie archiwizacji, dystrybucji, prezentacji i przetwarzania obrazów radiologicznych oraz danych administracyjnych. Autorski projekt platformy Zbadani.pl oferuje szereg innowacyjnych e-usług dla placówek medycznych, specjalistów oraz pacjentów.

 – Idea, jaka nam przyświecała przy tworzeniu platformy Zbadani.pl, to integracja usług cyfrowych zarówno dla placówek medycznych, lekarzy oraz samych pacjentów. Tym ostatnim dedykowany jest Portal Pacjenta i Cyfrowa Teczka Pacjenta, gdzie pacjent może nie tylko przechowywać i segregować w zależności od potrzeb wszystkie swoje badania, ale także swoich dzieci i bliskich, z dostępem z każdego miejsca na świecie. Bez zbędnego oczekiwania pacjenci mogą konsultować otrzymane wyniki, również te obrazowe, z dowolnym specjalistą na świecie, udostępniając mu je poprzez bezpieczny link on-line. Zaprojektowanie funkcjonalności dla poszczególnych grup docelowych na platformie Zbadani.pl to tak naprawdę zamknięcie obiegu wszystkich oferowanych przez nas usług. Wychodzimy tym razem szerzej, również do sektora B2C tak, aby każdy pacjent mógł w prosty i intuicyjny sposób korzystać z naszego know-how, a tym samym lepiej organizować swoją dokumentację medyczną i szybciej reagować na wyniki badań.

Tym bardziej nas cieszy, że poprzez nasze rozwiązanie dajemy placówkom medycznym możliwość wydawania badań obrazowych w postaci linku, w sposób automatyczny i natychmiastowy, co znacząco ułatwi im pracę. Natomiast pacjenci zarejestrowani na platformie Zbadani.pl mają swoje badania w indywidualnej teczce cyfrowej, dzięki czemu mogą natychmiast rozpocząć konsultacje ze specjalistami. Tak zdigitalizowany system, a jednocześnie maksymalnie uproszczony, sprawi, że życie pacjentów zyska nową jakość.

Dla placówek medycznych nasza platforma oferuje dedykowane aplikacje:  SynDose – do monitorowania, rejestrowania i raportowania dawek promieniowania jonizującego oraz WOW – aplikację do wydawania wyników badań obrazowych on-line, bez potrzeby nagrywania ich na nośniki. Oznacza to, że np. wychodząc ze szpitala, pacjent otrzyma na smartfon bezpieczny, zaszyfrowany link ze swoim badaniem obrazowym, który potem w prosty i bezpieczny sposób może przesłać swojemu lekarzowiopisuje Katarzyna Twarowska, dyrektor zarządzająca E-Health & Innovation w Synektik, odpowiedzialna m.in. za rozwój platformy Zbadani.pl.

Co istotne, platforma Zbadani.pl została w taki sposób zaprojektowana, aby w przyszłości, przy stopniowym wprowadzaniu rozwiązań z zakresu sztucznej inteligencji do analizy danych, lekarze mogli otrzymywać wstępny raport z danymi o pacjencie, co pozwoli im w bardziej holistyczny sposób spojrzeć na jego tryb życia, przebyte choroby czy wyniki badań. Docelowo, technologia będzie w znacznie większym stopniu niż obecnie wspierać proces diagnozy i leczenia.

Korzyści biznesowe dla placówek medycznych

SynDose – jedna z aplikacji z działających w ramach platformy Zbadani.pl ma na celu monitorowanie, rejestrowanie i raportowanie dawek promieniowania jonizującego, co przekłada się na bezpieczeństwo pacjenta, a także pracowników pracowni diagnostycznych. Ponadto, aplikacja wspiera kierowników w optymalizacji pracy pracowni. Dzięki niej radiolodzy będą mieli możliwość pozyskiwania wiedzy i zadbania o bezpieczeństwo pacjentów zgodnie z podstawową zasadą ochrony radiologicznej ALARA (ang. As Low As Reasonably Achievable – tak nisko jak jest to realnie możliwe), a jednocześnie zyskają pewność kontroli dawek dzięki monitorowaniu i raportowaniu zgodnie z najnowszymi wymogami Ministerstwa Zdrowia i Krajowego Centrum Ochrony Radiologicznej. System przeznaczony jest dla:

  • kierowników pracowni diagnostycznych;
  • techników radiologicznych;
  • elektroradiologów;
  • inspektorów ochrony radiologicznej;
  • inspektorów sanitarnych;
  • audytorów klinicznych;
  • konsultantów ds. radiologii i diagnostyki obrazowej;
  • innych osób odpowiedzialnych za wdrożenie kontroli dawek w placówce.

– System SynDose pozwala w modelu SaaS na monitorowanie przekroczeń wg aktualnego rozporządzenia Ministra Zdrowia i limitów lokalnych danej placówki, symulację następnej dawki pacjenta, optymalizację wykorzystania pracowni, obsługę wszystkich rodzajów dawek używanych w radiologii, centralny rejestr i minimalne wymagania dawek, a także automatyczną i manualną klasyfikację przekroczeń oraz agregowanie dużej ilości danych, z wielu urządzeń – dodaje Katarzyna Twarowska.

– Dajemy placówkom medycznym automat, jakiego jeszcze nie było na rynku. Nie ma dla nas znaczenia, kto jest producentem aparatu, na którym pacjent ma wykonywane badania. SynDose daje użytkownikom możliwość automatycznego generowania raportów zgodnych z wymogami Ministra Zdrowia oraz Krajowego Centrum Ochrony Radiologicznej oraz wiele innych jakościowych i ilościowych raportów. Dbamy o to, by placówka miała narzędzie, które będzie ją wspierać w optymalizowaniu dawki promieniowania jonizującego tak, aby zarówno pacjent, jak i personel był jak najlepiej zabezpieczony. Dzięki tej wiedzy lekarz może wybrać odpowiednią i jak najmniej szkodliwą dla pacjenta metodę leczenia.

WOW, czyli wydawanie online wyników

Platforma Zbadani.pl oferuje również aplikację do wydawania wyników obrazowych on-line. WOW pozwala wydawać wyniki obrazowe on-line, czyli bez potrzeby nagrywania ich na nośniki, co często stanowiło barierę w szybkiej analizie wyników i postawieniu diagnozy.

– Placówki, które skorzystają z platformy Zbadani.pl oszczędzą czas i pieniądze, a zyskają satysfakcję klientów. A wszystko to dzięki dostarczaniu wyników badań obrazowych on-line, bez konieczności zgrywania je na twarde nośniki typu płyty CD czy DVDpodkreśla Katarzyna Twarowska. – Do dzisiaj platforma obsłużyła ponad pół miliona pacjentów, dając im możliwość w prosty oraz bezpieczny sposób odebrać swoje wyniki obrazowe i rozpocząć niezwłocznie konsultację w celu otrzymania finalnej diagnozy. A zatem w praktyce wygląda to tak, że dzięki Portalowi Pacjenta, dostępnemu na platformie Zbadani.pl, pacjenci, którzy się zarejestrowali, widzą od razu po zalogowaniu swoje badania obrazowe. Następnie mogą je udostępnić w postaci bezpiecznego linku do dowolnego specjalisty na świecie albo w ramach platformy Zbadani.pl umówić się z wybranym specjalistą na telekonsultację – podsumowuje.

Grupa Synektik dąży do tego, aby platforma Zbadani.pl rozwijała się w bezkonkurencyjny sposób, jako najnowocześniejszy integrator rozwiązań dla diagnostyki obrazowej oraz medycyny nuklearnej, koncentrując się na tym, aby pacjent był zawsze w centrum uwagi.

Obszar diagnostyki i radiologii to DNA Grupy Synektik

Historia Grupy Synektik jest od początku związana z produkcją radiofarmaceutyków, dystrybucją urządzeń do badań obrazowych oraz prowadzeniem laboratorium, które wykonuje pomiary atestacyjne aparatów wykorzystywanych w rentgenodiagnostyce. Równolegle w firmie budowany był dział IT, który od ponad dekady dostarcza do szpitali rozwiązania informatyczne, w tym system do archiwizacji danych obrazowych. Spółka zatrudnia fizyków i inżynierów medycznych, informatyków, deweloperów, analityków biznesowych, specjalistów ds. wdrożeń, którzy są najwyższej klasy specjalistami w swoim fachu oraz doskonale rozumieją rynek radioobrazowania i medycyny nuklearnej.

***

Zbadani.pl

Platforma Zbadani.pl oferuje szereg innowacyjnych e-usług dla pacjentów, lekarzy oraz placówek medycznych. W ramach platformy Zbadani.pl funkcjonuje Portal Pacjenta – Cyfrowa Teczka Pacjenta, gdzie pacjent może przechowywać wszystkie badania, z dostępem z każdego miejsca na świecie, ale także może je bez zwłoki konsultować z dowolnym specjalistą na świecie, udostępniając mu bezpieczny link on-line z dostępem do badań. Dodatkowo na platformie Zbadani.pl dostępne są aplikacje dla placówek medycznych, w tym aplikacja syndose.pl – do monitorowania, rejestrowania i raportowania dawek promieniowania jonizującego oraz WOW – aplikacja do wydawania wyników on-line, by można było wydawać wyniki obrazowe on-line, czyli bez potrzeby nagrywania ich na nośniki.

https://zbadani.pl/

***

Grupa Synektik

Grupa Synektik jest wiodącym producentem zaawansowanych produktów radiofarmaceutycznych oraz rozwiązań informatycznych (w tym m.in. platformy Zbadani.pl i aplikacji do monitorowania dawek promieniowania SynDose), dostawcą usług serwisowo-pomiarowych oraz dystrybutorem innowacyjnych urządzeń medycznych, stosowanych w diagnostyce oraz terapii w dziedzinach radiologii, onkologii, kardiologii i neurologii.

W ramach segmentu dystrybucji urządzeń medycznych Grupa współpracuje z kilkunastoma globalnymi producentami wyrobów diagnostycznych oraz terapeutycznych. Dzięki tak szerokiemu portfolio produktów oraz nabytym kompetencjom firma oferuje m.in. budowę hybrydowych sal operacyjnych w systemie „pod klucz”.

Synektik posiada na terenie Polski trzy zakłady produkcyjne radiofarmaceutyków, z których jeden pełni funkcję centrum badawczo-rozwojowego zajmującego się opracowywaniem nowych, innowacyjnych produktów znajdujących zastosowanie w onkologii, kardiologii i neurologii. Grupa rozwija również własne centrum badań klinicznych. Spółka pozostaje jednocześnie wiodącym dostawcą radiofarmaceutyków specjalnych na terenie Polski, służących m.in. do diagnostyki raka wątrobokomórkowego czy prostaty i jego przerzutów do kości. Flagowym projektem Spółki jest kardioznacznik – innowacyjny, charakteryzujący się globalnym potencjałem radiofarmaceutyk do diagnostyki choroby wieńcowej, którego rozwój jest obecnie na etapie badań klinicznych.

Synektik jest również wyłącznym dystrybutorem na Polskę, Czechy i Słowację innowacyjnych systemów robotycznych dla chirurgii małoinwazyjnej da Vinci oraz do neurochirurgii nieinwazyjnej z wykorzystaniem ultradźwięków (technologia MRgFUS w leczeniu drżenia samoistnego i spowodowanego chorobą Parkinsona).

https://synektik.com.pl

Źródła:

informacja prasowa

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułMieszkanie+ po gliwicku. W maju nowy nabór na miejskie „m” przy ul. Dworskiej!
Następny artykułMielczanin z indeksem prawa na Uniwersytecie Jagielońskim