Jeszcze na strychu każdy klei połamane skrzydła
I myśli sobie Ikar co nie raz już w dół runął
Jakby powiało zdrowo, to bym jeszcze raz pofrunął”
Tymi słowami piosenki Agnieszki Osieckiej można spuentować Benefis 10-lecia grupy teatralnej Rym-Cym-Cym, działającej przy Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Więcborku. Powiało zdrowo i zespół pofrunął. I to jak!
Jak to na Benefis przystało byli zacni goście, którym dziękujemy za przybycie, ciepłe słowa i upominki. Życzenia przekazali Wicestarosta Sępoleński Andrzej Marach, Burmistrz Więcborka Waldemar Kuszewski wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej Anną Łańską i Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Rady Miejskiej Beatą Koptą, Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Więcborku Hanna Półgęsek, wraz z Zastępczynią Izabelą Szmaglińską i Barbarą Patyną. Obecny był również Tomasz Siekierka, który z jednej strony był inicjatorem zorganizowania warsztatów teatralnych dla seniorów, w ramach projektu Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej „Klub Seniora w Gminie Więcbork”, a także mając swój epizod na scenie, jego najmłodszym aktorem. Życzenia popłynęły również od koleżanek i kolegów z Klubu Seniora w Więcborku, od Oddziału Więcborskiego Związku Emerytów i Rencistów, z Domu Pomocy Społecznej w Suchorączku i Joanna, od koleżanek i kolegów z sępoleńskiego teatru „Bakro” prowadzonego pod opieką niezastąpionej Marii Kryger, a także od Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kamieniu Krajeńskim. Na widowni gościliśmy również przyjaciół z Fundacji Pozytywna Energia w Jastrzębcu i mieszkańców Więcborka, którzy żywiołowo przyjęli opowieść w kilku aktach o szalonych przygodach frywolnego Olesia.
Aktorom teatru towarzyszyli młodzi i zdolni artyści, mieszkańcy Gminy Więcbork, którzy swoimi występami ubogacili program. W tańcu zaprezentowali się Julia Masztakowska i Maciej Lisowski, pięknie zaśpiewała Bianka Berezowska, której towarzyszył Mateusz Ostojski. Na skrzypcach zagrała Andżelika Prystupa.
Zespół obecnie tworzą: Barbara Adamska, Helena Siuda, Zofia Lange, Halina Kleinowska, Teresa Górniak, Elżbieta Begiert, Bogumiła Senska, Jerzy Pikulik, Marcin Berendt. Aktorzy pracują pod czujnym okiem Renaty Bloch, która jest z teatrem od momentu powstania, oraz Ireneusz Bona, który dba o walory muzyczne spektaklu i zastąpił zmarłego Ireneusza Ciszewskiego. Niestety z szeregów teatru odeszli również Irena Sabatowska, Władysław Kamiński i Tadeusz Stąpyra, których pamięć w czasie Benefisu została uczczona minutą ciszy. Przez lata działalności mieliśmy przyjemność współpracować również z Tadeuszem Halinką, Mirosławą Grabowską, Marią Kustosz – Michalską, Karolem Kottke i Marią Krause.
Seniorzy przed kamerą zdradzili nam czym jest dla nich teatr i czy mieli (pamiętają) jakąś wpadkę teatralną. Oczywiście wpadek nie mieli.
Na zakończenie Benefisu Ola Bona zaśpiewała piosenkę Haliny Kunickiej „Niech no tylko zakwitną jabłonie”. I tak jak w piosence „świat nie jest taki zły, świat nie jest taki mdły” kiedy teatr Rym-Cym-Cym, jak w ich ulubionej przewodniej piosence, idzie przez Życie w podskokach. Później były już tylko „gorzko – słodkie” rozmowy przy kawie i torcie ufundowanym i pokrojonym przez Przewodniczącą Rady Miejskiej w Więcborku Annę Łańską i Burmistrza Więcborka Waldemara Kuszewskiego.
tekst i zdjęcia: MGOK w Więcborku
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS