A A+ A++

9 listopada 2022 roku Wisła Kraków rozgrywała w Lublinie spotkanie 1/8 finału Pucharu Polski z Motorem. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0, ale fani gości w pewnym momencie odpalili środki pirotechniczne i rzucili na murawę kilkanaście rac.

Za to Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała klub zakazem wyjazdowym dla zorganizowanej grupy kibiców na dwa mecze Pucharu Polski. Po tym, jak “Biała Gwiazda” w półfinale tegorocznego turnieju pokonała Piast Gliwice (2:1) i awansowała do finału, klub zwrócił się do PZPN z wnioskiem o zawieszenie kary.

Dziś odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej PZPN, po którym związek wydał komunikat, że kara zakazu wyjazdów kibiców Wisły Kraków została zawieszona.

“Po rozpoznaniu wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN o zawieszenie kary dyscyplinarnej zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców, orzeczonej w stosunku do Klubu TS Wisła SA 22 listopada 2022 r. w wymiarze 3 meczów, a nadto po zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN i pismem Klubu TS Wisła Kraków S.A., Komisja Dyscyplinarna PZPN postanowiła przychylić się do wniosku Rzecznika Ochrony Prawa Związkowego PZPN i zawiesić wykonanie wyżej wymienionej kary na okres próby wynoszący trzy lata” – czytamy w komunikacie.

Komisja Dyscyplinarna PZPN wzięła pod uwagę, że kara, którą nałożono na Wisłę Kraków, nie mogła zostać wykonana w ciągu ostatnich dwóch lat ze względu na fakt, iż krakowska drużyna rozgrywała wszystkie mecze Pucharu Polski na swoim stadionie.

“Komisja Dyscyplinarna dodatkowo poucza Klub oraz kibiców, że w przypadku powtarzającego się naruszania zasad bezpieczeństwa i porządku na stadionie, będzie zobligowana do zastosowania najsurowszych kar dyscyplinarnych, w tym wykluczenia Klubu z przyszłych rozgrywek Pucharu Polski” – napisano.

“Kibice Pogoni Szczecin i Wisły Kraków, widzimy się 2 maja na PGE Narodowym” – napisał na X (dawniej Twitter) prezes PZPN Cezary Kulesza.

Po 10 tys. kibiców za bramkami

Zgodnie z regulaminem Pucharu Polski, gospodarzem spotkania finałowego jest zwycięska z drużyna z pierwszej wylosowanej pary, czyli w tym przypadku Pogoń Szczecin. Gospodarz finału ma m.in. prawo do wyboru swojego pierwszego kompletu strojów i szatni, z której korzysta reprezentacja Polski.

Organizatorem finałowego meczu jest PZPN, który odpowiada za dystrybucję biletów. Obydwa kluby otrzymają do rozprowadzenia po około 10 tysięcy wejściówek na sektory za bramkami.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJak stracić dopłaty do kredytu mieszkaniowego “Na start”? Uwaga na pułapki
Następny artykułPodsumowanie kampanii Dariusza Kozakiewicza