A A+ A++

Starachowice znalazły się wśród 54 miast z całej Polski, które mają szansę, przy wsparciu ekspertów, opracować wieloletni Program Rozwoju Lokalnego oraz otrzymać dofinansowanie na działania inwestycyjne i społeczne ujęte w programie w ramach.

28 stycznia 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Starachowicach odbyło się pierwsze spotkanie zespołu, który będzie odpowiedzialny za stworzenie projektu oraz ekspertów ze Związku Miast Polskich.

– Jestem bardzo zadowolony, że Starachowice znalazły się w II etapie tego konkursu. Konkurencja była naprawdę duża, wystarczy spojrzeć, że zarysy projektów do I etapu złożyło ponad 200 samorządów. Starachowice stoją przed ogromną szansą nie tylko na pozyskanie ogromnych środków finansowych, ale przede wszystkim na wypracowanie wspólnie z ekspertami kompleksowego Planu Rozwoju Miasta, który będzie zawierał konkretne działania do zrealizowania przez najbliższe kilkanaście lat. – mówi Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Tak jak w przypadku projektu „Starachowice OD nowa”, który był realizowany przez ostatnie kilka lat, chcemy aby mieszkańcy aktywnie włączyli się nie tylko w realizację projektu, ale też w jego przygotowywanie. Dlatego też zespół projektowy z Urzędu Miejskiego będzie wspomagany przez Radę Rozwoju Miasta, do której chcemy zaprosić przedstawicieli Komitetu Rewitalizacji, przedstawicieli jednostek miejskich, przedsiębiorców, pracowników Starostwa Powiatowego czy organizacji pozarządowych. Rada będzie miała na celu konsultowanie poszczególnych pomysłów na działania na każdym etapie tworzenia Programu Rozwoju Lokalnego oraz projektu.

– Teraz czas na nowe wyzwania. Musimy przygotować odpowiednie dokumenty. Oprzemy się na opracowaniach, które już powstały z udziałem mieszkańców Starachowic oraz przygotujemy nowe. Mam nadzieję, że teraz także będziemy mogli liczyć na aktywny udział mieszkańców o co już teraz uprzejmie proszę – dodaje Prezydent Miasta.

Program Rozwój Lokalny jest współfinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014 – 2021. Jego głównym celem jest wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej poprzez podniesienie jakości życia dla wszystkich mieszkańców (w tym grup defaworyzowanych) i użytkowników średnich i małych miast. Całkowity budżet Programu wynosi 117,6 mln euro, a wybrane do dofinansowania projekty otrzymają granty w wysokości od 3 do 10 mln euro, z czego cała kwota jest finansowana z Programu.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułKonkurs ofert na wybór realizatora/ów programów polityki zdrowotnej (grypa)
Następny artykułKobieta z podejrzeniem koronawirusa w Ostródzie