A A+ A++

Jednostka Klimat-Energia-Gospodarka Wodna zbuduje nie tylko dwa nowe zbiorniki, ale dodatkowo przebudowana zostanie część istniejącego otwartego rowu m.in. na częściowo zamknięty kanał retencyjny. Będzie dużo bezpieczniej, bo zatrzymanie i spowolnienie odpływu wód opadowych to ważny element walki ze zmianami klimatu w mieście.

Fot. materiały prasowe KEGW

W przetargu na inwestycje przy ul. Burzowej zgłosiło się 12 firm. Najkorzystniejszą ofertę złożył RS-BUD Rafał Plewa z Lipnicy Murowanej i to właśnie z nim KEGW podpisał umowę. Wybrany wykonawca zaczął już przygotowywać się do rozpoczęcia robót. Szacunkowa całkowita wartość inwestycji to ponad 4 600 000 zł. Budowa zbiorników przy ul. Burzowej zostanie sfinalizowana w ciągu 20 miesięcy.

Zbiorniki i kanał retencyjny to urządzenia pozwalające na zmagazynowanie określonej ilości wody i odciążenie miejskiej kanalizacji deszczowej poprzez zatrzymywanie przez jak najdłuższy czas wód opadowych. Nowa infrastruktura będzie się składała z małego zbiornika o powierzchni 330 m², dużego zbiornika o powierzchni 2608 m² oraz przebudowanego istniejącego koryta rowu o długości całkowitej 406 metrów m.in. na częściowo zamknięty 250-metrowy kanał retencyjny.

Dodatkowo w odległości około 1 kilometra od ul. Burzowej, trwają zaawansowane prace ziemne nad kolejnym zbiornikiem retencyjnym o powierzchni 1290 m² – przy ul. Folwarcznej. Dzięki tym inwestycjom objęte retencją zostanie 508,33 ha powierzchni Krakowa i przybędzie w sumie ponad 4 tys. m3 objętość retencyjnej.


pokaż metkę


Osoba publikująca:

Marta Müller-Reczek


Podmiot publikujący:

Wydział Komunikacji Społecznej


Data publikacji:

2024-04-08


Data aktualizacji:

2024-04-08

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁukasz Gibała znów “tym drugim”. Co zdecydowało o zaskakującej mijance w Krakowie [ANALIZA]
Następny artykułPodziękowania kandydata na Burmistrza Miasta Zambrów Sławomira Barana