A A+ A++

Spektakl na podstawie fragmentów książki Józefa Musioła wyśmiewa absurdy poprzedniego ustroju i pokazuje go niezwykle trafnie, w krzywym szwejkowskim zwierciadle. Główny bohater Franciszek Kopiec, to stały bywalec sal sądowych okresu stalinizmu, który zawsze próbuje płynąć z prądem, przechytrzyć system i naginać prawo na swoją korzyść. „Chachary” to pełna soczystego śląskiego humoru podróż po Śląsku lat 50.

“Chachary” na deskach RCK Feniks już 7 kwietnia

Józef Musioł – znany prawnik, sędzia Sądu Najwyższego, pisarz, historyk i publicysta mieszka i pracuje w Warszawie, ale urodził się na Śląsku i jest z nim najsilniej związany. Autor wielu książek z gatunku literatury faktu, dotyczących nie tylko tematyki śląskiej, ale też prawa i historii, z których najważniejsze to “Ludzie tej ziemi”, “Przesłuchanie”, “Chachary. Sceny Sądowe w Stalinogrodzie”, “Temida w III Powstaniu Śląskim”, a także przetłumaczona na kilka języków  “Człowiek i zbrodnia”.

TEATR SAFO

Istniejąca od 2010 roku grupa młodzieży i dorosłych, ale przede wszystkim pasjonatów, która w różnych składach stworzyła 18 spektakli. Często poruszają w swoich spektaklach tematy związane z historią Śląska. Eksperymentują, poszukują, odkrywają i lubią bawić się materią teatralną na wszelkie sposoby, dlatego wśród ich dorobku znajdują się musicale, spektakle dramatyczne, historyczne, teatru cieni, adaptacje literackie oraz widowiska plenerowe.

Spektakl “Chachary” wyreżyserowała Katarzyna Chwałek-Bednarczyk, muzyką zajął się Tomasz Manderla, za reżyserię świateł odpowiada Wojciech Stokłosa. Występują: Patryk Kłosek, Szymon Skaba, Michał Hajduczek, Remigiusz Michalik, Kacper Kłosek, Sławek Zawisz, Daria Ciszewska, Zuza Pawlak, Paulina Pierchała, Monika Kubica-Skaba. Spektakl powstał we współpracy z Teatrem Ziemi Rybnickiej. Będzie można go obejrzeć już 7 kwietnia w Rydułtowskim Centrum Kultury “Feniks” o godz. 18.00.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułDogecoin vs. Tradycyjne metody płatności: Jak zmienia się kurs w kontekście rosnącej akceptacji kryptowalut?
Następny artykuł41-latek ukradł rower sprzed szkoły. Łupem nie cieszył się długo