A A+ A++

Alan Beroud w miejsce Krzysztofa Mamińskiego

“29 marca 2024 r. Walne Zgromadzenie Polskich Kolei Państwowych S.A. dokonało zmian w Zarządzie tej spółki. Zmiany objęły cały skład Zarządu PKP S.A. Odwołani zostali Krzysztof Mamiński – prezes zarządu oraz Andrzej Olszewski, Krzysztof Golubiewski, Rafał Zgorzelski, Ireneusz Maślany – członkowie zarządu” – poinformowano w komunikacie PKP S.A.

“Jednocześnie do Zarządu Spółki weszły następujące osoby: Alan Beroud, który objął funkcję prezesa zarządu oraz Paweł Lisiewicz, Dariusz Grajda i Andrzej Bułczyński, którzy objęli funkcje członków zarządu” – czytamy w komunikacie.

Kim jest Alan Beroud?

Jak informuje PKP S.A., Alan Beroud jest managerem z wieloletnim doświadczeniem, również w branży kolejowej. Jako prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej był odpowiedzialny za realizację największego w historii projektu inwestycyjnego spółki, rozszerzającego park taboru o 21 nowych pojazdów o wartości 668 mln zł. Wprowadził kluczowe programy zwiększające efektywność energetyczną pojazdów i obiektów oraz spadku zużycia energii trakcyjnej, co przyczyniło się do poprawy wyników spółki. Wprowadził także nowatorski pakiet szkoleń dla pracowników. 

Jednocześnie posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu projektami o znaczeniu strategicznym dla kraju, jak budowa terminala LNG, podziemne magazyny gazu w Wierzchowicach oraz kopalnie ropy naftowej i gazu ziemnego w Lubiatowie. Zarządzał także spółkami handlowymi w branży budowlano-konstrukcyjnej. 

Jest absolwentem prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz energetyki na Politechnice Śląskiej. Posiada doktorat uzyskany w Instytucie Bezpieczeństwa i Informatyki Uniwersytetu IKEN w Krakowie, a także tytuł EMBA dla sektora energetycznego oraz Master’s Certificate na The George Washington University.

Spółka PKP S.A.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 marca 2024 r. nadzór właścicielski nad Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. sprawuje minister infrastruktury.

Polskie Koleje Państwowe S.A. są spółką dominującą w Grupie PKP. To jeden z największych w Polsce zarządców nieruchomości – gruntów, budynków, budowli i lokali mieszkalnych. Majątek PKP S.A. stanowią zarówno obiekty pełniące funkcje związane z obsługą transportu kolejowego, jak i nieruchomości o innym charakterze. PKP są właścicielem około 90 proc. czynnych dworców kolejowych.

W skład Grupy PKP wchodzą takie spółki jak przewoźnicy PKP Cargo, PKP LHS, PKP Intercity, SKM w Trójmieście, PKP Informatyka czy PKP TELKOL.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNEXTBIKE: Informacja o aktualnym stanie stosowania zasad ładu korporacyjnego określonych w dokumencie Dobre Praktyki Spółek Notowanych na NewConnect 2024
Następny artykułAlan Beroud z SKM w Warszawie na prezesa PKP. Personalne trzęsienie ziemi na kolei