Zmiana czasu na letni w nocy z 30 na 31 marca
Zmiana czasu na letni będzie miała miejsce w nocy z 30 na 31 marca, a więc w ten weekend pośpimy godzinę krócej. Przestawienie zegarków u 25 proc. z nas spowoduje rozregulowanie zegara biologicznego. Do najczęstszych dolegliwości z tym związanych zaliczane są kłopoty ze snem, obniżenie samopoczucia, bóle głowy i żołądka, czy problemy z apetytem. W dodatku wyraźnie więcej kobiet niż mężczyzn źle znosi tę zmianę. Jednak z drugiej strony prawie 40 proc. Polaków uważa wiosenne przestawianie czasu za korzystne – wynika z badania Huawei CBG Polska.
Jak można zmniejszyć negatywne konsekwencje zmiany czasu i co daje monitorowanie snu i aktywności fizycznej w tym okresie? Odpowiada psycholog i terapeuta Mateusz Majchrzak.
Prawie tyle samo mężczyzn (41 proc.) i kobiet (37 proc.) uważa, że zmiana czasu na letni ma na nich dobry wpływ. Optymistycznemu spojrzeniu na pewno sprzyja początek wiosny, ale nie bez znaczenia są również inne czynniki. Badani, którzy dobrze znoszą przestawianie zegarków, wskazują na takie źródła ich pozytywnego nastawienia, jak większa ilość słońca (68 proc. z nich) i dłuższy dzień (60 proc.).
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS