A A+ A++

Artur Sierawski, Krubin, 31 lat, z wykształcenia jestem magistrem historii, ukończyłem UKSW w Warszawie, a także studia podyplomowe zarządzanie w oświacie na Uczelni Nauk Społecznych. Z zamiłowania jestem nauczycielem. Na co dzień współprowadzę żłobek i przedszkole, zakład pogrzebowy oraz pracownie florystyczną. Jestem strażakiem ochotnikiem, członkiem Rady Sołeckiej Wsi Krubin oraz współzałożycielem Wieliszewskiego Klubu Historycznego


To i Owo: Proszę wskazać 3 najważniejsze sprawy, które Pana zdaniem należałoby zmienić w Gminie Wieliszew (rzeczy, które wymagają poprawy, naprawy)?
Artur Sierawski:

3 najważniejsze sprawy to po pierwsze zatrzymanie BETONOWANIA naszej gminy przy jednoczesnym zapewnieniu adekwatnej do tempa rozwoju urbanizacji infrastruktury komunalnej, po drugie planowane i przemyślane inwestycje w szeroko pojętą oświatę w tym wybudowanie gminnego żłobka, przedszkola i szkoły oraz ostatnie, ale chyba najważniejsze stworzenie otwartego i przyjaznego wszystkim mieszkańcom urzędu Gminy Wieliszew, empatycznego w obsłudze, przy równoczesnym stworzeniu godziwych warunków pracy i ciepłej atmosfery w miejscu pracy gminnych urzędników, aby wykonywanie zadań sprawiało im satysfakcję i radość przy jak najmniejszej fluktuacji kadr gminnych.
Jako kandydat na Wójta Gminy Wieliszew i Komitet Wyborczy Wyborców Wspólnota Trzech Wsi mamy jasny i zdeklarowany program wyborczy:

1. ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ GMINY
a. Uporządkowany i przemyślany ład urbanistyczny wszystkich bez wyjątku miejscowości naszej Gminy.
b. Rozwój infrastruktury komunalnej: kanalizacji i wodociągów.
c. Budowa nowych i modernizacja istniejących dróg i ulic (nakładki asfaltowe) oraz zakup równiarki drogowej.
d. Energooszczędne oświetlenie uliczne sukcesywnie na każdej zamieszkałej ulicy.
e. Zmiana lokalizacji punktu PSZOK w Wieliszewie 

2. INNOWACYJNA EDUKACJA
a. Budowa gminnego żłobka, przedszkola oraz szkoły podstawowej w Wieliszewie
b. Zajęcia wyrównawcze i koła zainteresowań w szkołach.
c. Podniesienie dodatku motywacyjnego dla nauczycieli
d. Ułatwienie życia rodzicom pracującym, oferując świetlice po lekcjach i zwiększając liczbę miejsc opieki dla dzieci do lat 3 . 

3. BEZPIECZNA GMINA
a. Poprawa bezpieczeństwa drogowego
b. Systemy monitoringu gminnego
c. Powrót do całonocnego oświetlenia ulicznego

4. PRZYJAZNY I OTWARTY URZĄD
a. Swobody dostęp mieszkańców do urzędu i urzędników

5. PRZEDE WSZYSTKIM MIESZKAŃCY
a. Stałe dyżury radnych w swoich okręgach
b. Aktywne pozyskiwanie środków zewnętrznych do realizacji zarówno zadań gminnych, jak i inicjatyw mieszkańców.
c. Zmniejszenie wysokości opłaty adiacenckiej dla mieszkańców gminy
d. Rozwój i stworzenie bezpłatnej komunikacji lokalnej.
e. Poprawa jakości i rozbudowa placów zabaw, siłowni zewnętrznych oraz ścieżek edukacyjnych
f. Stworzenie miejsc rekreacji i twórczego spędzania czasu dla mieszkańców z wykorzystaniem obiektów gminnych

6. BEZPIECZNY I AKTYWNY SENIOR
a. Opracowanie strategii senioralnej na lata 2024 – 2029 zmierzającej do aktywizacji seniorów, inspiracji do działań oraz przekazania wiedzy i doświadczeń.
b. Zwiększenie udziału seniorów we współdecydowani
u o gminie.

7. TURYSTYKA I EKOLOGIA
a. Stworzenie wszechstronnej, atrakcyjnej i zrównoważonej oferty turystycznej.
b. Wzmocnienie lokalnej przedsiębiorczości służącej wykorzystaniu lokalnych zasobów i możliwości.
c. Wprowadzenie systemu zachęt dla mieszkańców do realizacji inwestycji proekologicznych z pozyskanych zewnętrznych funduszy ekologicznych

Jest to bardzo ambitny program wyborczy, ale jego realizacja jest uzależniona od wielu czynników. Naszym priorytetem będzie jak największa aktywność w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, bo z dostępnych informacji budżetowych odnośnie gminnej kasy nie emanuje optymizm na nadchodzące lata. Chociaż może się okazać, że po audycie wydatków gminnych uwolnią się rezerwy na realizację naszego programu wyborczego i przy wsparciu finansowania zewnętrznego, bez pogłębiania ogromnego zadłużenia (według wieloletniej prognoza finansowa na koniec 2024 r. gmina będzie zadłużona na kwotę ok. 73 mln zł to ponad 52% rocznych dochodów Gminy i dalej będzie zadłużana w następnych latach do kwoty prawie 77 mln zł na koniec 2026 r.) uda się w rozsądnym tempie realizować nasz program wyborczy. z którym idziemy do mieszkańców mając nadzieję na ich zaufanie. Naprawdę w naszej Gminie nadszedł czas na realizację naszego hasła wyborczego „Czas na zmiany”

TiO: Co skłoniło Pana do kandydowania?

AS:

Co mnie skłoniło do kandydowania? Sytuacja w naszej Gminie i mieszkańcy. Początkowo mieszkańcy namówili mnie bym kandydował na radnego z okręgu wyborczego numer 1 Góra, Janówek Pierwszy i Krubin, gdy się zgodziłem i ogłosiłem start oraz rozpocząłem spotkania z mieszkańcami tego okręgu ruszyła lawina zapytań czemu tylko kandyduje na radnego.

Wielu mieszkańców się do mnie zgłosiło z deklaracja pomocy i wsparcia kampanii i to właśnie mnie przekonało. Determinacja mieszkańców na zmiany w naszej Gminie. Nie zawiodłem się bo każdego dnia odzywają się kolejne osoby, które chcą wywiesić baner czy roznieść ulotki czy zaoferować wsparcie w pracy merytorycznej i koncepcyjnej. Wśród osób wspierających działalność KWW pojawiają się specjaliści eksperci różnych specjalności pracujący nad naprawdę rozsądnymi i przemyślanymi zmianami. Jednym słowem mówiąc w przenośni „zatrybiło” i mechanizm zaczął działać, może jeszcze nie jak w przysłowiowym szwajcarskim zegarku, ale jest coraz bliżej tego stanu.
Tak więc jestem kandydatem do rady gminy Wieliszew w okręgu wyborczym numer 1 Góra, Janówek Pierwszy i Krubin oraz jednocześnie kandydatem na wójta gminy Wieliszew.
Dynamicznie zmienia się charakter Gminy i też potrzeby mieszkańców, tych którzy tu mieszkają od pokoleń i tych którzy od niedawna mają tutaj nowe miejsce zamieszkania. W związku z tym musi nastąpić również przyśpieszenie procesów dostosowawczych. Urbanizacja i rozwój miejscowości szczególnie położonych w bliskości stolicy jest procesem nieuniknionym. Pozostaje tylko złożone pytanie: jak zorganizować naszą Gminę by nie utracić jej dotychczasowych zalet i atutów, w jakim tempie przeprowadzić zmiany oraz jakim kosztem?

Red.

Komentarze

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolska tenisistka przegrała pierwszego seta. Wtedy włączyła tryb turbo. Wow!
Następny artykułMłodzi sportowcy rywalizowali w biegach przełajowych. Najlepsi pojadą na półfinały wojewódzkie [FOTO]