A A+ A++

23 marca, o godzinie 20:30, w symbolicznym geście solidarności z planetą, indywidualne osoby, firmy i instytucje wygaszą oświetlenie, aby zwrócić uwagę na stan otaczającej nas przyrody, a w tym w szczególności rzek, jako ważnych ekosystemów, które potrzebują wsparcia i właściwego zarządzania. Godzina dla Ziemi WWF to największa inicjatywa ekologiczna na świecie. Galeria Warmińska i Aura Centrum Olsztyna po raz kolejny włączają się w akcję poprzez wygaszenie oświetlenia logotypów na zewnątrz centrów. 

W ramach akcji zainicjowanej przez WWF zarówno Galeria Warmińska, jak i Aura Centrum Olsztyna 23 marca tradycyjnie wygasi oświetlenie logotypów na zewnątrz budynków nie tylko na symboliczną godzinę, ale na cały dzień. Dodatkowo Aura Centrum Olsztyna wygasi oświetlenie zewnętrzne, a wewnątrz oświetlenie na suficie.

W tym roku tematem przewodnim Godziny dla Ziemi WWF są rzeki, z których aż 98,9% w naszym kraju jest w złym stanie – głównie ze względu na zanieczyszczenia, w tym m.in. problem zasolenia rzek. Jak podkreślają organizatorzy akcji, rzeka to nie tylko woda płynąca w korycie. To cały ekosystem, który wodzie towarzyszy: rośliny i zwierzęta żyjące w nurcie rzeki i w jej dolinie oraz te, które odwiedzają ją w czasie wędrówek czy tarła. To nasze dziedzictwo, które pilnie potrzebuje wsparcia. Im bardziej zdegradowany ludzkim działaniem ekosystem rzeczny, tym mniejsza odporność rzek na różnego rodzaju zanieczyszczenia i katastrofy. Wspierając ochronę rzek, możemy nie tylko ratować bezcenne ekosystemy, ale również chronić ludzi przed takimi skutkami degradacji rzek, jak susze i powodzie.

„Odpowiedzialne zarządzanie wodą to jeden z kluczowych tematów dla Galerii Warmińskiej i Aury Centrum Olsztyna. Na bieżąco dbamy o wszystkie systemy i konserwacje urządzeń, co zapewnia odpowiednie i dopasowane do potrzeb jej wykorzystanie. Lokalizacje naszych galerii w Olsztynie, w pobliżu parków, lasów, rzeki i jezior pozwalają nam na co dzień doceniać walory przyrodnicze i uświadamiają nam jak ważne jest zachowanie bioróżnorodności tych miejsc” – mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

Zapobieganie marnowaniu wody, monitorowanie zużycia, wykrywanie i sygnalizacja nieszczelności to główne środki zapobiegawcze w centrach handlowych.

W 2023 r. Grupa NEPI Rockcastle, właściciel galerii, zobowiązała się do dalszego rozwiązywania problemów związanych z ryzykiem niedoboru m.in. poprzez ponowne wykorzystanie szarej wody, przechwytywanie wody deszczowej do kształtowania krajobrazu i instalowania automatycznych toalet spłukiwanych i niskotemperaturowe systemy ciepłej wody w toaletach, redukujące jednocześnie zużycie energii.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułTakiej obsady memoriał Idzikowskiego i Czernego dawno nie miał. W Częstochowie zobaczymy m.in. Zmarzlika, Madsena, Worynę i Doyle'a
Następny artykułZmiany przy Bramie Klasztornej