22 marca 2024 11:56. fot. użyczone
Tematy: sponsorowany
Nałóg alkoholowy to choroba, z którą ciężko poradzić sobie samodzielnie, a która silnie oddziałuje nie tylko na osobę uzależnioną, ale także na jej bliskich oraz otoczenie. Są jednak sposoby pomocnicze, których zastosowanie pomaga walczyć z nałogiem i zacząć nowe, lepsze życie. Jednym z nich jest zabieg wszywania Esperalu, znanego także jako „wszywka” alkoholowa. Jak wygląda taki zabieg? Sprawdźmy!
Decyzja o przyjęciu „wszywki” alkoholowej może być trudna dla osoby uzależnionej, ale przynosi jej naprawdę wiele korzyści. Jest to bardzo ważny krok prowadzący do odzyskania kontroli nad swoim życiem. W poniższym artykule wyjaśniamy, jak krok po kroku wygląda zabieg wszywania Esperalu i dlaczego warto się na to zdecydować!
Esperal Warszawa – jak wybrać klinikę?
Aby przyjęcie „wszywki” alkoholowej było w pełni bezpieczne, warto zdecydować się na wykonanie zabiegu w profesjonalnej klinice lekarskiej, takiej jak KacDoktor. Jeśli chodzi o Esperal, Warszawa i całe województwo mazowieckie są obszarem działania kliniki KacDoktor, która oferuje krótkie terminy oraz użycie oryginalnego produktu z polskiej dystrybucji. W cenie zabiegu jest także znieczulenie miejscowe oraz bezpłatna wizyta kontrolna.
Zabieg wszywania Esperalu krok po kroku
Zanim pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, muszą zostać spełnione pewne warunki. Specjalista musi ocenić stan zdrowia osoby uzależnionej oraz wykluczyć ewentualne interakcje wszywki alkoholowej z przyjmowanymi przez nią lekami lub suplementami. Do zabiegu mogą dyskwalifikować pacjenta m.in. takie czynniki jak nadciśnienie, niewydolność serca, ciąża czy stan upojenia alkoholowego. Na zabieg wykonania wszywki należy więc stawić się całkowicie trzeźwym.
Znieczulenie
Esperal to lek, który wszczepia się osobie uzależnionej około 3-4 cm pod skórą, w ilości jednej tabletki na każde 10 kg masy ciała pacjenta. Zabieg powinien więc być wykonywany przez lekarza chirurga. Lekarz oczyszcza i dezynfekuje skórę w miejscu nacięcia, zwykle w okolicach pośladka lub łopatki. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest on całkowicie bezbolesny.
Wszycie Esperalu
Gdy tylko znieczulenie zaczyna działać, lekarz wykonuje skalpelem nacięcie w skórze, w którym następnie umieszcza tabletki Esperalu. Do zabiegu konieczne jest użycie preparatu oryginalnego, z wiadomego pochodzenia. Lek musi być jałowy i przeznaczony konkretnie do zaszycia w tkance podskórnej. Tylko zastosowanie takiego preparatu pozwala ograniczyć ryzyko wystąpienia powikłań.
Po włożeniu tabletek do nacięcia lekarz przystępuje do zaszycia rany. Zwykle wystarczy kilka prostych szwów, a dzięki zastosowaniu szwów rozpuszczalnych, rana goi się w zasadzie samoistnie. Klinika KacDoktor nie pobiera dodatkowej opłaty za użycie szwów rozpuszczalnych – są one wliczone w cenę zabiegu. Na szwy zakładany jest opatrunek, a pacjent otrzymuje antybiotyk, aby zapobiec zakażeniu rany.
Cały zabieg trwa zaledwie około 15-20 minut, jednak może być wstępem do nowego, trzeźwego życia.
Artykuł sponsorowany
To jest artykuł sponsorowany nadeslany przez naszego klienta. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.
Dodano: 22 marca 2024 11:56
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS