Poniedziałek, 3.02.
Świat w panice przed epidemią – Gazeta Wyborcza, str. 10 – Powroty z Chin, kwarantanna, badania. Włosi odczytali genetyczny zapis koronawirusa.
Chorzy onkologicznie są zagrożeni – Super Express, str. 5 – Koronawirus budzi strach wśród Polaków. Czy grozi nam epidemia?
Chorobę nowotworową trzeba traktować jak epizod w życiu. Dramatyczną, ale tylko epizod – Polska, str. 12-13 – Prof. Jacek Jassem: Na słowo rak wymiękają najwięksi bohaterowie.
Zawał w stołecznej służbie zdrowia. Szpitale biją na alarm – Polska, str. 8 – W Warszawie kolejki są coraz dłuższe, a lekarzy jest coraz mniej. Placówki zamykają oddziały.
Import równoległy lekiem dla pacjentów i budżetu – Puls Biznesu, str. 9 – Rozmowa z Marzeną Idzikowską, Agatą Zalegą-Bernaciak i Słąwomirem Bermaciakiem – założycielami Inpharmu, firmy specjalizującej się w imporcie leków z krajów Unii Europejskiej, która w ubiegłym roku została wyróżniona w rankingu Gazel Biznesu.
Ugoda koncernów nie może uderzać w pacjentów – Dziennik Gazeta Prawna, str. B6 – Wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 30 stycznia ws. ugód zawartych przez GlaxoSmithKline z producentami chcącymi wypuścić na rynek leki generyczne.
Weekend
Wirus się przedarł – Gazeta Wyborcza, str. 20-21 – Gdzie uciekli zarażeni. Kiedy Chiny się zbuntują? Czy Polska jest gotowa?
Tygodniki
Koronawirusy przenoszą się ze zwierząt – Do Rzeczy, str. 70-72 – rozmowa z dr hab. n. med. Katarzyną Pancer, mikrobiologiem z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.
Przeszczep to życie – Do Rzeczy, str. 90-91, Liczba przeszczepów w Polsce jest od lat na bardzo niskim poziomie – zastanawiali się eksperci podczas debaty z cyklu „Do Rzeczy o Zdrowiu”. Problem dotyczy zwłaszcza nerek.
Koronawirus atakuje – Wprost, str. 26-31 – Raport specjalny.
Nadzieja w tabletce, czyli ranking nowych superleków – Wprost, str. 70-73 – Od terapii genowej do niebieskiej tabletki dla kobiet: czy te leki zmienią medycynę?
Grożą nam zabójcze wirusy – Newsweek, str. 47-50 – To wirusy zwierzęce, które pomieszały się i zyskały zdolność atakowania człowieka. Dlatego koronawirusy są tak groźne. Naukowcy ostrzegają, że podobnych epidemii będzie więcej.
Informujmy, a nie straszmy – W Sieci, str. 42-45 – Rozmowa z prof. dr hab. Andrzejem Horbanem, konsultantem krajowym w dziedzinie chorób zakaźnych.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS