A A+ A++

(Artykuł sponsorowany) Osoby będące w posiadaniu złota inwestycyjnego, często nie widzą, w jaki sposób można korzystnie je odsprzedać. Możliwości w tym zakresie jest kilka, przy czym każda ma pewne wady oraz zalety. Jak sprzedawać złoto inwestycyjne? W poniższym artykule przedstawiamy kilka sprawdzonych wskazówek, w jaki sposób przeprowadzić skuteczne transakcje!

Sprzedaż złota inwestycyjnego – jakie mamy możliwości?

Istnieje kilka sposobów zawarcia transakcji kupna-sprzedaży w kontekście złota inwestycyjnego. Pierwszym z nich jest znalezienie prywatnego inwestora, który zdecyduje się odkupić od nas złoto w konkretnej ilości i za oferowaną kwotę. Drugim sposobem jest sprzedaż złota w skupie. Takie placówki działają najczęściej w dużych miastach, ale czasami istnieje również możliwość dokonania transakcji online. Alternatywną metodą odsprzedaży złota może być zawarcie transakcji z bankiem. Niektóre lombardy również przyjmują złoto, choć najczęściej w postaci biżuterii – niewiele trudni się wyceną i handlem złotem inwestycyjnym. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty sklepów numizmatycznych działających stacjonarnie i online. Więcej o tym, gdzie można sprzedać tego rodzaju kruszec, przeczytasz w artykule: https://aukcje.numimarket.pl/gdzie-sprzedac-zloto-inwestycyjne/. 

Złoto inwestycyjne – gdzie i jak sprzedać? Sprawdź!

Transakcja na rynku prywatnym – kiedy jest opłacalna?

Sprzedaż złota osobie prywatnej to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej osób będących w posiadaniu złota inwestycyjnego. Uchodzi ono za dobrą lokatę kapitału, dlatego zainteresowanych kupnem jest wielu inwestorów. Problemem może być jednak wynegocjowanie odpowiedniej stawki. Złoto można odsprzedać każdemu, i to w dowolnym momencie, ale inwestorzy najczęściej chcą zapłacić jak najmniej. Dodatkowo niektóre transakcje “psują” rynek, gdyż sprzedawcy celowo zaniżają cenę. Sprzedając złoto inwestycyjne osobie prywatnej, musimy pamiętać o zawarciu odpowiedniej umowy, która będzie regulować prawa i obowiązki obu stron transakcji.

Odsprzedaż złota w skupie i w lombardzie

Skup złota to placówka, która zajmuje się odkupowaniem złota inwestycyjnego. Działa ona na takich samych zasadach, jak inne skupy – sprzedający przynosi złoto do wyceny, natomiast kupujący proponuje konkretną stawkę, najczęściej nie będąc otwartym na negocjacje. Na podobnych zasadach działają lombardy, ale trzeba mieć świadomość, że niewiele z nich zajmuje się handlem złotem inwestycyjnym. Zanim więc wybierzemy się do konkretnej placówki, należy poznać specyfikę jej funkcjonowania. Wśród zalet skupów złota i lombardów wymieniamy:

  • szybkie przeprowadzenie transakcji,
  • możliwość otrzymania gotówki od ręki,
  • możliwość odsprzedaży dowolnej ilości złota,
  • jasne i klarowne warunki, na jakich zawarta jest transakcja.

W jakich bankach można odsprzedać złoto inwestycyjne?

Posiadacze złota inwestycyjnego czasami planują odsprzedaż w banku, zwłaszcza jeśli pozostałe metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Niestety, banki komercyjne w Polsce nie zajmują się skupem kruszców. Obecnie żaden bank nie przeprowadza więc tego rodzaju transakcji. Jeśli chcemy sprzedać złoto inwestycyjne, możemy skorzystać z oferty banków zagranicznych, które w tym aspekcie funkcjonują trochę jak skupy złota. Niemniej jednak w tym miejscu często pojawia się bariera językowa, ponadto musimy wziąć pod uwagę przepisy prawa bankowego obowiązujące w danym kraju

Sklepy numizmatyczne – kiedy warto sprzedać tam złoto?

przy czym nie wszystkie oferują możliwość przeprowadzenia transakcji online. 

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł[Informacja] Informacja o pierwszych posiedzeniach obwodowych komisji wyborczych i o szkoleniu
Następny artykułII miejsce MOSiR Bochnia w XII Drużynowym Turnieju Judo w Wierzchosławicach